Brave, Yeni Yol Haritasını Açıkladı: Birçok Yeni Plan Mevcut

İlayda Peker

Kripto para ile çalışan ve gizlilik odaklı web tarayıcısı Brave, entegre bir DEX kaynağı ve non-fungible token (NFT) desteği için planları ortaya koyan Roadmap 2.0’ı paylaştı.

Brave Yeni Yol Haritası

Brave’in yeni yol haritası, şirketin DeFi işlevini cüzdanına entegre etme ve proje için ölçeklendirme çözümlerini geliştirme isteğini vurguluyor.

Yapılan açıklamalara göre Brave’in yeni Ethereum yerel cüzdanı, mobil destek ve gelişmiş API işlevselliğinin yanı sıra “DeFi ve NFT kullanım durumlarını” destekleyecek. Ayrıca planlanan DEX kaynağı, BAT token sahiplerini ödüllendirmeye çalışarak BAT’ta işlem ücretlerini ödeyen veya token’ı cüzdanlarında tutan kullanıcılara indirim sunacak.

Brave, Ethereum ana ağının kullanımıyla ilişkili yüksek ücretleri azaltmak için hem birinci katman hem de ikinci katman ölçeklendirme çözümlerini dikkate alacağını belirtiyor.

Geliştirme Planları

Brave ayrıca e-ticaret, VPN’ler, arama motorları ve dosya paylaşımı bağlamında token için destek oluşturmak da dahil olmak üzere, BAT hizmetlerini merkezi olmayan web genelinde genişletmeyi umuyor.

Ekip, ekip üyeleriyle düzenli AMA’lara ev sahipliği yapmak, “BAT Elçileri programını” başlatmak ve içeriği daha geniş bir dil yelpazesine çevirmek de dahil olmak üzere topluluğuyla etkileşim kurma çabalarını da genişleteceğini söylüyor.

Öte yandan Brave, Ekim 2017’de piyasaya sürüldüğünden bu yana, kullanıcı tabanı 2020’de ikiye katlanarak 8 milyondan fazla günlük aktif kullanıcı ve aylık 25 milyon kullanıcı olarak karşımıza çıkıyor. 2021’in sonunda tarayıcı, aylık 50 milyon ve günlük 17 milyon kullanıcıya sahip olmayı umuyor.

Basic Attention Token (BAT)

Brave’nin yerel BAT token’ı aylık 3,8 milyon kullanıcı tarafından işlem görürken 13 milyonun üzerinde Brave ödül cüzdanı oluşturuldu. Yol haritası, BAT’ın kriptoda en yaygın kullanılan token’lar arasında olduğunu iddia ediyor ve 1 milyondan fazla doğrulanmış yayıncının BAT’ı kabul ettiğini belirtiyor.

Reklam platformu, yaklaşık 200 ülkede bulunan 400’den fazla reklam verene yaklaşık 2.500 benzersiz kampanya sunacak şekilde büyümüştür.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2.0 Nesil Tahmin Piyasası Artık Aktif!

Sonraki Haber

Ünlü CEO Square Yatırımının Neden Çok Önemli Olduğunu Açıkladı!

İlgili Haberler