Brave Kullanıcı Sayısını İkiye Katladı

Brave Kullanıcı Sayısını İkiye Katladı

Son açıklamalara göre gizlilik odaklı ve Blockchain tabanlı web tarayıcısı Brave, aylık aktif kullanıcı sayısını 2018 yılına göre iki katına çıkardı. Cointelegraph’ın haberine göre 2018 yılında 5.5 milyon olan kullanıcı sayısı, 2019’da 10.4 milyona ulaştı. Aynı zamanda Brave’in günlük aktif kullanıcı sayısı da 3.3 milyon ile 2018’e oranla 3 katına çıktı.

Şirketin açıklamalarına göre, aylık aktif kullanıcı sayısındaki son büyüme 13 Kasım’da piyasaya sürülen ve yeni bir sürüm olan Brave 1.0’ı takip etti. Açıklamalarda Ekim ayında 8.7 milyon olan aylık aktif kullanıcı sayısı Kasım ayında 10 milyonun üzerine çıktı.

12 Kat Artış

Etkin kullanıcı sayısında yaşanan artışın yanı sıra Brave, içerik üretimi konusunda Brave’in yerel toke’ı Basic Attention Token’ı (BAT) kullanan kullanıcı sayısında da 12 kar artış yaşandığını kaydetti.

Öte yandan Brave tarayıcısını temel alan bir site olan BATGrowth’tan gelen verilere göre, toplam Brave yayıncı sayısı 6 Aralık itibariyle 341.880’e ulaştı. Buna karşın Brave 2019 yılının başında yalnızca 28.000 onaylı içerik üreticisine sahipti.

Brave Büyümeye Devam Ediyor

Bazı raporlar, Brave’in giderek daha popüler hale geldiğini gösteriyor. Raporlarda Brave’in Eylül ayında Japonya Google Play’de Chrome, Firefox ve Opera gibi ana rakiplerini geride bıraktığı belirtiliyor.

Mozilla kurucu ortağı ve JavaScript oluşturucusu Brendan Eich tarafından piyasaya sunulan Brave 2016 yılında kullanıcısı ile buluşmuştu. Tarayıcı, Twitter, reklamsız video platformu Vimeo ve Redve’nin BAT token’ını kullanan sosyal medya sitesi Reddit dahil olmak üzere büyük sosyal medya platformları ile birlikte çalışıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.