Borsalardaki Ethereum (ETH) Miktarı Azalıyor: Bu Durum Yükseliş Sinyali Mi?

İlayda Peker

On-chain analiz sağlayıcısı Glassnode’un analizine göre, borsalardaki Ethereum (ETH) toplamı neredeyse iki yılın en düşük seviyesinde bulunuyor. Peki, bu ne anlama geliyor?

Borsalardaki ETH Miktarı Düşüyor

Glassnode, şu anda yalnızca 13,3 milyon Ether’eum’un merkezi borsalarda tutulduğunu tahmin ediyor. Bu da Haziran 2019’dan bu yana en düşük seviyede olarak nitelendiriliyor. Bu nedenle merkezi platformlar yaklaşık olarak 52,4 milyar dolar değerinde ETH’yi veya Ethereum’un tüm arzının %11,5’ini bünyelerinde barındırıyor.

Yapılan açıklamalara göre merkezi borsalardaki Ethereum sayısı, Eylül 2020’de 19 milyon ETH’ye ulaştığından bu yana 9 ayda %30 düştü.

Borsalarda düşük ETH bakiyesi, popüler işlem platformlarındaki talebe göre arzda bir düşüşe yol açtığı için tipik olarak piyasalar için yükseliş beklentisi olarak değerlendiriliyor. Azalan ETH bakiyeleri, uzun vadeli yatırımcıların varlıklarını güvenli depolamaya taşıdığını veya merkezi olmayan finans protokolleri veya stake etme yoluyla getiri elde etmek için fonlarını kilitlediklerini gösteriyor.

Veri sağlayıcısı, Pazartesi günkü “Week on Chain” raporunda, Bitcoin’e yapılan yatırımlarda da Ethereum lehine bir miktar azalma olduğunu da kaydetti. Glassnode Bitcoin yatırımcılarının ETH’a geçmiş olabileceğini ifade ediyor. Ancak Glassnode bunun sadece bir gözlem olduğunu ve kanıtlanmış bir durum olmadığının altını çiziyor.

On-Chain Faaliyetler Artıyor

Rapor, Ethereum’un son fiyat yükseliş hareketinin ortasında ETH için son dört hafta içinde on-chain faaliyetin önemli ölçüde arttığını da ekledi. Akıllı sözleşme verilerinin, Uniswap işlemlerinin ve günlük işlemlerin toplam sayısı, yılın başından bu yana kayda değer artışlar gördü.

Öte yandan günlük işlemler bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,63 milyona ulaştı ve Aralık 2017’de görülen bir önceki zirvesine göre %22,5 artış gösterdi. Ayrıca ETH fiyatının 4.000 dolarlık önemli seviye üzerine çıktığı ve ETH’un 4.214 dolar ile yeni bir rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’deki Mevcut Düşüş Derinleşebilir Mi: BTC’de Önemli Noktalar

Sonraki Haber

Ağır Siklet Boksör Frank Sanchez’in Sponsoru 100xCoin, Büyümeye Devam Ediyor

İlgili Haberler