KuCoin Saldırganları Harekete Geçti: Bu İki Token’da Büyük Düşüş Var!

İlayda Peker

Kucoin borsa hack’inde ele geçirilen bazı kripto para birimleri büyük düşüş yaşıyor. Çünkü saldırganlar bazı token’ları ellerinden çıkarıyor. Token satışları genel olarak UniSwap merkezsiz borsasında gerçekleşiyor ve bu sebeple teorik olarak durdurulması pek mümkün görünmüyor. Eğer merkezi borsalardan birinde böyle hareket gerçekleşmiş olsaydı borsa bu duruma müdahale edebilirdi.

OCEAN ve Synthetix

Blockchain araştırmacısı Larry Cermak Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda işlemleri takip ettiğini belirtti. Cermak’ın paylaştığı Etherscan bağlantısında da görüldüğü gibi bilgisayar korsanları OCEAN ile başladı ve Uniswap aracılığıyla ETH ile değişiklik yapmadan önce 200.000 token’ı bir cüzdana aktardı. Toplamda her biri 10.000 token’lık 13 grup halinde 130.000 OCEAN’lık işlem gerçekleşmiş oldu.

OCEAN/ETH işlem ticaret çiftinde gözle görülür bir likidite kaybının ardından bilgisayar korsanları kısa bir süre sonra dump hareketini durdurdular. Ancak bu sayede sadece 2 saat içinde OCEAN/ETH çiftinin likiditesi yaklaşık %13 oranında azalmış oldu. Öte yandan kullanıcılarını korumak için harekete geçen OCEAN Protokolü, OCEAN sözleşmesini duraklatarak işlemlerin gerçekleşmesini engelledi. Bunu yaparken bilgisayar korsanlarının daha fazla OCEAN token’ı ile işlem yapmasını ve fiyatı daha da artırmasının önüne geçilmiş oldu.

Kısa bir süre sonra saldırganla, 578.000’in üzerinde Synthetix token’ını elinden çıkarmaya başladı. Bu da Synthetix token’ının fiyatın çok kısa sürede 5,50 dolardan 4,70 dolara gerilemesine sebep oldu.

Sadece Başlangıç

Cermak’ın da belirttiği gibi, bilgisayar korsanlarının ellerinde hala büyük miktarda ERC-20 token’ı var ve bunların tümü Uniswap’de satılabilir durumda. Cermak, bu varlıkların fiyatları üzerinde beklenen olumsuz etkinin yanı sıra Uniswap ile ilgili soru işaretlerinin de bu durum sonrasında artacağını düşünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Geriye Sadece 2,5 Milyon Bitcoin Kaldı: Bu BTC İçin Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

Dikkat: Bu Token 12 Saatte Yüzde 4.000 Arttı!

İlgili Haberler