Borsalar Acele Ediyor: UNI Token Piyasaya Bomba Gibi Düştü!

İlayda Peker

Bitfinex, Ethereum tabanlı merkezsiz borsa (DEX) Uniswap tarafından başlatılan UNI token’ının listelediğini duyurdu. Yapılan açıklamalara göre para yatırma işlemleri hemen başladı. UNI ile alım satım ve para çekme işlemleri ise Türkiye saati ile bugün 11:00’da kullanıma sunuldu.

Bunların yanında UNI yönetişim token’ı, USD ve Tether’in USDT stablecoin’ine karşı işlem yapılabilecek.

Borsalar ve UNI Token

Aslında UNI token piyasaya sürülür sürülmez birçok borsa tarafından listelendi. Bitfinex’in yanı sıra UNI token şu anda Binance, KuCoin, OKEx, Poloniex, Huobi ve FTX’de listeleniyor. Örneğin Binance, UNI token piyasaya sürüldükten sonra 1 buçuk saat geçmeden token’ı listelediğini açıkladı. Binance’in token listeleme konusunda ağır prosedürlere sahip olduğu bilindiği için bu ani listeleme dikkatleri çekti.

Bunların yanı sıra UNI lansmanı, ETH madenci ücretlerinde yüksek bir artışa neden oldu ve ücretler için harcanan miktar sadece bir saat içinde yaklaşık 1 milyon dolara ulaştı. Bu durum kısmen Uniswap’in 1 Eylül’den beri Uniswap kullanan her bir yatırımcıya 400 UNI hediye etmesinden kaynaklanıyordu.

Öte yandan duyuru bu haftanın başlarında yapıldı ve bir noktada 400 UNI yaklaşık 1.500 dolar değerindeydi.

Bunlara ek olarak aslında UNI token’ın SUSHI token’a bir cevap olarak piyasaya sürüldüğü düşünülüyor. Çünkü SushiSwap’in kendi token’ı olan SUSHI, piyasa sürüldüğü ilk anda büyük ilgi gördü. Ayrıca Sushiswp’in, bir Uniswap taklidi olduğu düşünüldüğünde UNI token’ın hızlı bir şekilde kullanıcı ile buluşması çok da şaşırtıcı bir gelişme olmadı.

Piyasa sürüldükten sonra bir anda yüksek artış gösteren UNI sonrasında geri çekilme yaşadı. Ancak düşüş çok uzun sürmedi ve token’ın artışı devam etti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Analistler Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Ne Yapması Gerektiğini Açıkladı!

Sonraki Haber

OKEx CEO’su, Binance’i Çok Sert Eleştirdi.

İlgili Haberler