UNI Geldi Mertlik Bozuldu: SUSHI’de Büyük Gerileme

İlayda Peker

SUSHI token, bir rakibinden büyük bir darbe aldı ve Perşembe gününün en kötü performans sergileyen kripto paralarından biri oldu. SUSHI’nin ana projesi olan Sushiswap’in lansmanına ilham veren merkezi olmayan işlem platformu Uniswap, Çarşamba akşamı UNI adlı yönetim token’ını piyasaya sürdü.

UNI’nin SUSHI’ye bir yanıt olarak piyasaya sürülmüş olması da aslında bu noktada önem arz ediyor. Çünkü SUSHI, taklit platformun kripto para birimi olarak son zamanlarda oldukça büyük bir kazanç elde etti. Ama UNI’nin piyasa sürülmesi SUSHI’nin popülerliğinin azalmasına sebep olmuş gibi görünüyor.

SUSHI Düşüşte

Sushiswap’in yönetim token’ının 24 saat içinde %16’nın üzerinde düşüş sergilediğini görüyoruz. Sadece Perşembe günü değerlendirildiğinde ise SUSHI’nin %10’un üzerinde bir düşüş yaşadığı ifade edilebilir.

Aslında SUSHI’nin 15,790 dolara ulaştığı göz önüne alındığında mevcut rakamlara geri çekilmenin oldukça büyük olduğu ifade edilebilir. Bu durum ise SUSHI’nin bir dolandırıcılık girişimi olmasından kaynaklanıyor. Çünkü SUSHI’nin kurucusu bir anda elindeki tüm token’ları sattı ve projeden çekildi. Bu da doğal olarak yatırımcıların endişelenmesine sebep oldu.  Ancak sonrasında Şef Nomi yaptığı açıklamalar ile herhangi bir dolandırıcılık durumu olmadığının güvencesini verdi ve token yeniden artışa geçti.

Sushiswap likidite havuzu hala yaklaşık 701 milyon dolar değerinde kripto fonu tutuyor. DeFi Pulse tarafından sağlanan verilere göre, protokolün akıllı kontratına kilitlenen toplam değer en yüksek seviyede 12 Eylül itibarıyla 1,428 milyar dolardı.

Bunlara ek olarak UNI’nin piyasaya sürülmesinin SUSHI’ye düşüş getireceği tahmin edilmişti. Ayrıca Nugget News AU’nun kurucusu Alex Saunders, Sushiswap’a potansiyelinden ötürü övgüde bulundu ancak projeyi “zayıf yönetişim” nedeniyle eleştirdi. Ünlü isim konuyla ilgili olarak, “SUSHI çok fazla potansiyele sahipti ama Nomi Şef terk ettiğinde kendi mezarını kazdı.” ifadelerini kullandı.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ETH Fiyatı: Ethereum Büyük Bir Düşüşün Eşiğinde Olabilir!

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 17/09/2020

İlgili Haberler