Boğaların Gücü BTC’yi 9.000 Doların Üzerinde Tutabilecek Mi?

Boğaların Gücü BTC’yi 9.000 Doların Üzerinde Tutabilecek Mi?

Lider kripto para birimi geçtiğimiz günlerde 9.000 doların altına düştükten sonra sergilediği toparlanma hareketi ile uzun süredir devam eden konsolidasyon bandına geri döndü ve yazının yayına hazırlandığı sırada yaklaşık olarak 9.460 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Analistlere göre Bitcoin (BTC) her ne kadar bir yükseliş göstermiş olsa da BTC’nin daha düşük seviyeleri gördüğünü ve 10.000 dolarlık alanda bir reddetme ile karşılaştığını unutmamak gerekiyor. Çünkü bu saydığımız etkenler Bitcoin’in 9.000 doların altında bir kırılma yaşamasına sebep olabilir.

Piyasanın önemli analistlerinden “Crypto Michael” Bitcoin’in yakın zamanda 8.000 dolara düşeceğini düşündüğü ve bu seviyede güçlü bir destek görmediğini dile getirdi. Bununla birlikte Crypto Michael’ın yanı sıra farklı analistler de Bitcoin’in bir düşüş eğilimi içine gireceğini ve 7.000 dolara kadar gerileyeceğini ifade etmişti.

8.000 Dolara Düşecek Mi?

Mart ayından bu yana bakıldığında Bitcoin’in muazzam bir performans sergilediğini ve “Kara Perşembe’de” kaybettiği tüm değeri fazlasıyla geri kazandığını görüyoruz. Ancak Bitcoin’in 9.000 dolar ile 10.000 dolara arasında sıkışmış olması yatırımcıları endişelendiriyor. Çünkü bu seviyede BTC’nin her ne kadar 10.000 dolar üstüne çıkma ihtimali olsa da piyasanın bir kısmı da 9.000 dolarlık alanın altına düşeceğin inanıyor.

Özellikle 10.000 dolarlık bölgede arka arkaya karşılaşılan reddetmeler, analistlerin düşüş yönündeki tahminlerini artırıyor. Yapılan açıklamalara göre Bitcoin’in 8.000 dolarlık bölgeye geri çekilip çekilmeyeceği ise boğaların gücüne bağlı olacak.

Tam olarak bu noktada açıklamalar yapan  “Crypto Michael” da BTC için 9.00 doların önemli olduğunu ve bir düşüş yaşanması halinde fiyatın 8.000 dolara doğru serbest düşüşe geçeceğini ifade etti. Analistin açıklamalarına göre Bitcoin’in 9.150 ile 9.250 dolarlık desteği kaybetmesi lider kripto para birimini 8.000 dolara doğru sürükleyecek.

Daha Düşük Seviyeler

Crypto Michael’ın açıklamalarının yanı sıra yine piyasanın popüler analistlerinden “Josh Olszewicz” Bitcoin’in Ichimoku Cloud modelinde 7.000 dolara kadar bir düşüş gördüğünü dile getirdi.

Açıklamalara bakılırsa Bitcoin için önümüzdeki günler pek de parlak değil gibi görünüyor. Ancak yine de Bitcoin’in zaman zaman tahminlerin tamamen dışında hareket ettiğini de unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.