Binance Bugün Milyonlarca Dolar Değerinde BNB Yakımı Yaptı!

Fatih Uçar

Binance Coin (BNB) fiyatında pek etkisini görmesek de bugün ciddi miktarda token yakımı gerçekleşti. Borsa bu yakma işlemini her çeyrekte düzenli olarak yapıyor. Piyasanın durumuna göre fiyat için iyi bir katalizör de oluyor. Ancak bugünlerde altcoin piyasaları ciddi bir doğum sancısı yaşıyor. Bitcoin’in ATH arayışı piyasa hakimiyeti oranını ciddi anlamda yukarı çekti. Doğal olarak yatırımcılar Bitcoin’e akın ediyor ve daha fazla kazanç umuyor.

BNB Yakımı Gerçekleşti

Son yapılan yakımla birlikte 17’nci çeyreğin yakım süreci de tamamlandı. Binance her 3 ayda bir hazinedeki BNB’leri yakarak arzı azaltıyor. Toplamda 1,3 milyon adete yakın yapılan yakım 639 milyon dolara tekabül ediyor. Bu yakımın diğer bir özelliği ise dolar bazında en büyük olmasıdır. Her çeyrekte yok edilen token sayısı, Binance‘in işlem hacmine göre hesaplanır.

Aşağıdaki grafikte her çeyrekte yapılan yakımın BNB karşılığını görüyorsunuz.

CZ gün içinde takipçilerine müjdeli haberi verdi. Rakam dolar bazında bir ilki ifade ettiği için CEO oldukça heyecanlıydı. Binance, ikinci çeyrekte 393 milyon dolar ve 2021’in ilk çeyreğinde 595 milyon dolar değerinde BNB yaktı. Geçtiğimiz hafta açıklanan 1 milyar dolar değerindeki fon sayesinde BNB ciddi artış göstermişti ancak bu ilginin azaldığı görülüyor.

Binance Coin (BNB)

Yazı hazırlandığı sırada BNB yaklaşık 480 dolardan alıcı buluyor. Maksimum arzı 168 milyon civarında bulunan Binance Coin (BNB) her yaptığı yakımda değişik oranda arzı daraltıyor. Güncel 80,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 3’üncü kripto paradır. Son boğa sezonunda 700 dolara yaklaşmış ancak Çin yasaklarının alt üst ettiği piyasalardan o da nasibini almıştı.

BNB fiyatı geçtiğimiz hafta yapılan açıklamayla birlikte bugün 480 doların üzerinde bulunuyor. Hareketli ortalamaların neredeyse tamamı buradan yükseliş için sinyaller gönderiyor. RSI halen nötr ve MACD alıcıların baskın olduğunu doğruluyor. Yani bugün yapılan duyuru beklenen etkiyi göstermese de işler BNB tarafında o kadar da kötü değil. Fiyatın 491 dolar üzerinde kapanışlar yapması ve Bitcoin’in konsolide olmaya başlamasıyla 595 dolara kadar giden bir kanal açılabilir.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Elon Musk, Bu Şaka Kripto Paraların Artışını Tetikledi!

Sonraki Haber

Fransa, Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) Denemeleri Yapıyor

İlgili Haberler