BNB Chain’den Büyük Adım: opBNB’nin Halka Açık Ana Ağ Lansmanı Gerçekleşti

Bitcoin Haber

BNB Chain geliştiricileri, Optimism’in OP Stack’i kullanılarak geliştirilen opBNB’nin halka açık ana ağ lansmanını gerçekleştirdi. opBNB, uygulamaları ölçeklendirmeyi amaçlayan bir Layer 2 ağı olarak tanıtıldı. Kapsamlı test sürecinin ardından ağın güvenilirliği sağlandı ve halka açık ana ağ lansmanı yapıldı.

opBNB, Optimism’in OP Stack’i ile geliştirildi ve Ethereum uyumlu merkeziyetsiz uygulamaları (dApps) zincir dışı bir layer’a yerleştirmeye olanak sağlıyor. Bu, işlem hızını artırırken, işlem ücretlerini düşürmeyi hedefliyor.

Haziran ayında opBNB’nin test ağı devreye alındı ve Ağustos ayında sınırlı sayıda altyapı sağlayıcısına açıldı. Ana ağın test aşaması tamamlandı ve halka açık lansmanla sona erdi.

BNB Chain’in kıdemli çözüm mimarı Arno Bauer, ölçeklenebilirlik ve güvenliğin opBNB için en önemli öncelikler olduğunu belirtti. Katı kriterlerin testleri başarıyla tamamlandı ve ana ağ halka açıldı.

Son olarak, opBNB, BNB Chain ekosisteminin bir parçası ve beş farklı ağı içeriyor. Bunlar BNB Smart Chain (BSC), opBNB ve zkBNB Layer 2 çözümleri, BNB Beacon Chain ve BNB Greenfield veri depolama ağıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shibarium Ağı 2 Milyon İşlem Rekorunu Kırdı

Sonraki Haber

ABD Enflasyon Verileri Bitcoin Volatilitesini Artırdı

İlgili Haberler