“Bloomberg Analisti: Yatırımcılar Tahvil Yatırımlarını Bitcoin’e Aktarabilir”

Bitcoin Haber

Bloomberg Intelligence kripto para piyasası analisti Jamie Coutts, yatırımcıların yakında geleneksel tahvil yatırımlarını Bitcoin’e aktarabileceğini iddia etti. Coutts, Bitcoin’in ABD dolarının değer kaybına karşı tahvillerden daha iyi performans gösterdiğini belirtti. Ayrıca, Bitcoin gibi kripto paraların ve tahvillerin, ABD’nin M2 para arzına karşı performansını inceledi.

Coutts’a göre, son yedi yılda tahvillerin pahasına sadece küçük bir Bitcoin yüzdesi ile geleneksel yatırım portföyleri daha iyi performans gösterebilirdi. Analist, önümüzdeki yıllarda yatırımcıların daha iyi tağşiş koruma önlemlerine yönelmeye başlayabileceği ve Bitcoin’in tahviller pahasına küresel portföylere sızmaya başlayabileceği bir senaryo öngördü.

Coutts, küçük bir Bitcoin tahsisinin, tüm getiri ve riske göre ayarlanmış getiri ölçümlerinde çeşitlendirilmiş bir portföye yardımcı olabileceğini belirtti. Ayrıca, geleneksel 60/40 portföyü (ABD hisse senetleri ve tahvilleri) %1 Bitcoin içeren kendi 60/39/1 portföyü ile karşılaştırdı ve bu durumun geçmiş test döneminde %10,58’lik (yıllık bazda %1,32) fazla getiri sağladığını belirtti.

Coutts’a göre, BTC’nin volatilitesinin azalması ve diğer varlıkların yükselmesi, belirtilen sorunların çözümü olabilir. Geçmişe bakıldığında, uygun büyüklükte bir BTC pozisyonunun tutulmasının, riske göre ayarlanmış getirilere yol açtığını belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu Balinasından Stratejik Cüzdan Hareketi: Varlıklar Küçük Cüzdanlara Bölündü

Sonraki Haber

Gemini, New York Post Haberini Yanıltıcı Buldu: 282 Milyon Dolarlık Fon Nerede?

İlgili Haberler