Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum: Dogecoin Dikkat Çekiyor

İlayda Peker

Asya’da Perşembe günü öğleden sonra gerçekleşen işlemlerde Bitcoin düşüş yaşarken Ether değişmedi. Dogecoin, stablecoin olmayan ilk 10 kripto para birimi arasında en çok kazanan olurken, Litecoin en büyük kaybı kaydetti.

Piyasalarda Son Durum

CoinMarketCap verilerine göre, Hong Kong’da saat 16:00’ya kadarki 24 saatte Bitcoin %0,25 düşüşle 16.829 ABD dolarına gerilerken, Ether 1.251 ABD dolarında kaldı.

Dogecoin %1,67 artışla 0,07376 $ seviyesinden işlem görürken, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para arasında en çok değer kazanan kripto para oldu. Litecoin %1,86 düşerek 75,29 ABD dolarından el değiştirdi, ancak 2022’de rekor düzeyde yüksek bir işlem hacmi bildirdikten sonra geçtiğimiz takvim haftasında %13,78’lik bir artış kaydetti.

Asya hisse senedi piyasaları, Wall Street’te bir gecede yaşanan rallinin ardından Perşembe günü çoğunlukla daha yüksek işlem gördü. Japonya’nın Nikkei 225 endeksi %0,4, Hong Kong’un Hang Seng endeksi %1,25 ve Şangay Bileşik Endeksi %1 artışla günü tamamladı.

FOMC Tutanakları

ABD Merkez Bankası Çarşamba günü, merkez bankasının faiz oranlarını artırmaya kararlı olduğunu gösteren Aralık ayı toplantı tutanaklarını yayınladı. Ancak aynı gün açıklanan ABD ekonomik verileri enflasyonda düşüşe işaret ederken, resmi işgücü verileri Kasım ayında mevcut iş sayısının beklenenden daha yüksek olduğunu gösterdi. ABD hükümeti Aralık ayı istihdam raporunu Cuma günü açıklayacak.

Yatırımcılar ayrıca Covid-19 vakalarının artmasıyla Çin’in ekonomik yavaşlamasını da değerlendirdi. Caixin imalat satın alma yöneticileri endeksine göre, Çin’in fabrika faaliyetleri Aralık ayında daha da daraldı ve Kasım ayındaki 49,4 seviyesinden 49’a geriledi. Endeksin 50’nin altında olması faaliyetlerde daralmaya, 50’nin üzerinde olması ise genişlemeye işaret ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İngiltere Merkez Bankası CBDC Cüzdanı Hakkındaki Sorular Yanıtladı

Sonraki Haber

BTC Fiyatı İçin Büyük Hamle Mi Geliyor? 

İlgili Haberler