Blockchain Güvenlik Girişimi Blockaid, 33 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Bitcoin Haber

Blockchain güvenlik girişimi ve Web3 cüzdan sağlayıcısı MetaMask’ın ortağı olan Blockaid, 33 milyon dolarlık fon alarak yeni bir proje geliştirdi. Bu proje, blockchain alanında yaşanan hack sorunlarını durdurmak üzere tasarlandı. A Serisi finansman turu için Coinbase yatırımcısı Ribbit Capital ve VC firması Variant dahil olmak üzere büyük endüstri risk sermayesi firmaları ile anlaşma sağlandı.

Blockaid, 23 Ekim’de kamuoyuna sunduğu güvenlik platformu ile MetaMask, OpenSea, Rainbow ve Zerion gibi müşterilerine dikkat çekti. Bu platform, Web3 uygulamaları için güvenlik çözümleri sunmayı ve kullanıcıları kötü niyetli işlemlerden korumayı amaçlıyor.

Nisan 2023’te MetaMask, Blockaid ve OpenSea ile işbirliği yaparak kullanıcıları bilinen dolandırıcılık yöntemlerine karşı uyaracak bir özelliği devreye soktu. Bu özelliği tercih eden kullanıcılar, OpenSea’nin bilinen dolandırıcılıklardan oluşan engelleme listesi ve Blockaid’in cüzdan boşaltma gibi kötü niyetli davranışlara ilişkin analizinden yararlanacak.

Son alınan yatırım, Blockaid’in Web3 sektöründeki hack saldırılarına ve dolandırıcılıklara karşı direncini artırmak için kullanılacak. Şirketin güvenlik çözümü, kötü niyetli merkezi olmayan uygulamaları tespit etme ve zincir dışı imzaları tamamen simüle etme özelliğine de sahip.

Blockaid’in kurucu ortağı ve CEO’su Ido Ben-Natan, güvenlik platformunun son 3 ayda 450 milyon işlemi taradığını ve 1,2 milyon kötü niyetli işlemi engellediğini, bu sayede 500 milyon dolarlık kullanıcı fonunun korunduğunu belirtti. Blockaid, her işlemle birlikte gelişerek geliştiricilerin güvenlik konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan ürünler oluşturmalarını sağlıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Dönem: Yükseliş Devam Edecek mi?

Sonraki Haber

Bitcoin’deki Yükseliş ve Kripto Para Piyasalarına Dair Önemli Açıklamalar

İlgili Haberler