Bittrex, Borsa Tokan’ını Haziran’da Piyasaya Sürecek

İlayda Peker

Kripto para borsası Bittrex‘in Avrupa merkezli borsa ortağı Bittrex Global Salı günü yaptığı açıklamada, Haziran ayında bir borsa token’ı piyasaya süreceğini ifade etti.

Bunun yanında Ekim 2019’da kurulan Lihtenştayn merkezli borsa, ABD merkezli Bittrex ile aynı teknoloji platformunu kullandığı ve uluslararası müşterileri hedeflediği biliniyor.

Bittrex Global Borsa Token’ı

Borsa Salı günü yaptığı açıklama ile, Bittrex Global’in resmi Twitter hesabından paylaştığı bir tweet’te “Bittrex Global Değişim Token’ını” listeleyeceğini dile getirdi. Ancak şu anda konuyla ilgili herhangi bir detay bilgi bulunmuyor.

Öte yandan Bittrex Global, paylaşımlarına Twitter üzerinden gelen ve neden bir borsa token’ı başlatmadıkları ile ilgili sorulara, düzenleyici endişeler sebebiyle bir token piyasaya sürmedikleri şeklinde bir cevap vermişti.

Bunların yanında Bittrex Global’in web sitesine şu anda ABD’deki kullanıcıların erişemediği biliniyor. Ayrıca paylaştığı farklı bir Twitter gönderisinde Haziran ayında piyasaya sürülmesi planlanan token’a da AB’li kullanıcıların erişemeyeceği bilgisini paylaştı.

Bittrex’teki Son Gelişmeler

5 Aralık’ta yapılan açıklamalarda Bitcoin’in piyasaya sürüldüğünden bu yana en büyük transfer işleminin gerçekleştiği ifade edilmişti. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bittrex’te yalnızca bir saat içerisinde 21 adet Bitcoin işlemi gerçekleşmişti. Bu durumun asıl ilginç yanı ise her işlemin 56.000 BTC transferi şeklinde gerçekleşmiş olmasıydı.

Bunun yanı sıra Bittrex Ocak ayında yaptığı açıklamalar ile 300 milyon dolara kadar sigorta kapsamı sağladığı bilgisini paylaştı. O dönemde yapılan açıklamalarda, sigorta kapsamında olan bu 300 milyon doların Bittrex’in soğuk hava depolama sisteminde tutulan kripto varlıklarının korunmasına yardımcı olacağı belirtildi.

Kaynak: The BlockTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Draper: “Bitcoin Benimsenmesi Büyük Ölçüde Artacak”

Sonraki Haber

Altın Savunucusu BTC’nin Çökeceğini İddia Ediyor

İlgili Haberler