Bittrex Borsasından Soğuk Depolama Adımı

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre ABD merkezli kripto borsası Bittrex, 300 milyon dolara kadar sigorta kapsamı sağladı.

Sigorta Kapsamı

Çarşamba günü yapılan duyuruya göre sigorta kapsamında olan bu 300 milyon dolar Bittrex’in soğuk hava depolama sisteminde tutulan kripto varlıklarının korunmasına yardımcı olacak. Bunun yanında yapılan açıklamalarda soğuk depolamanın de tanımı yapıldı ve bu tanım için, “Soğuk depolama, özel anahtarların internet bağlantısı kesilmiş bir donanım aygıtında tutulması anlamına gelir.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Bittrex’in bu yeni politikası, sigorta aracılık devi Marsh aracılığıyla oluşturuldu ve duyuruya göre Lloyd’s Arch Syndicate 2012 tarafından yönetiliyor. Bittrex konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “borsadaki iç güvenlik ve uyumluluk protokollerinin kapsamlı ve başarılı bir şekilde gösterilmesi sağlandıktan sonra sigorta kapsamı için onay aldıklarını” dile getirildi.

Marsh’ın Dijital Varlık Risk Transferi (DART) ekibinin lideri Sarah Downey ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bittrex ile özel kripto para birimi gereksinimlerini karşılamak için ve özel bir sigorta çözümü oluşturmak amacıyla yakın bir şekilde çalıştık.” sözlerini kullandı.

Bunların yanında Bittrex’in sigorta kapsamı kripto para borsaları arasında bir rekor olabilir. Bu ayın başlarında Gemini borsası 200 milyon dolarlık bir sigortam kapsamı konusunda anlaştıklarını ifade etmişti. Bunun yanında yine kripto para borsası Coinbase 255 milyon dolarlık bir sigorta kapsamı bulunuyor.

En Büyük Transfer

Tüm bunların yanında Bittrex’te 5 Aralık 2019’da 21 adet Bitcoin transfer işlemi arka arkaya gerçekleşti ve bunların toplamı tarihe “şimdiye kadarki en büyük Bitcoin transferi” olarak geçti. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Kaynak: The BlockTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Coinbase’den Arka Arkaya İki Önemli Adım

Sonraki Haber

Huobi’den Binance’e Büyük Transfer

İlgili Haberler