BitPanda, Norveç’te Kripto Varlık Hizmeti Sağlayıcısı Lisansı Aldı

Bitcoin Haber

Viyana merkezli BitPanda, Avrupa’nın en büyük kripto borsalarından biri Norveç’te kripto varlık hizmeti sağlayıcısı lisansı aldığını duyurdu. Bu, BitPanda’nın bu lisansı alan ilk yabancı kuruluşlardan biri olmasını sağladı. BitPanda, Avusturya, Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve İsveç gibi bir dizi Avrupa ülkesinde de kripto varlık hizmeti sağlayıcısı lisansına sahip. BitPanda CEO Yardımcısı Enzersdorfer-Konrad, bu tescilin şirketin Avrupa’daki hizmet genişletme vizyonunda başka bir adım olduğunu belirtti.

Norveç, Mayıs 2023’te Avrupa Birliği’nden (AB) bağımsız olarak kendi kripto varlık piyasası yasal düzenlemesini yapabileceğinin sinyallerini verdi. Ülkenin Merkez Bankası, yaklaşan Avrupa Birliği Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yasal düzenlemesinin tüm kripto para sektöründe yasal düzenleme ihtiyaçları için yeterli olmayabileceğini belirtti.

AB’nin düzenleyicileriyle mücadele eden bazı büyük kripto para borsaları bulunuyor. New York merkezli kripto para borsası Gemini, yasal düzenleyicilerin gereksinimlerini karşılayamadığı için Hollanda’dan ayrılmaya karar verdi. AB’nin yetki alanı içindeki yasal düzenleyici sorunlar bitmiyor. Birleşik Krallık’ın finansal piyasalar düzenleyicisi Financial Conduct Authority (FCA), kayıtlı olmayan kripto para borsalarının uyarı listesine 143 yeni kuruluş ekledi.

AB’deki bu gelişmelerle birlikte, Amerika Birleşik Devletleri merkezli Coinbase, 19 Ekim’de yaptığı bir duyuru ile İrlanda’nın şirketin Avrupa kripto merkezi olduğunu açıkladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Finlandiya Merkez Bankası, Blockchain İlhamlı Anında Ödeme Çözümü Geliştiriyor

Sonraki Haber

Bitcoin Forku BSV Coin Neden Yükseliyor?

İlgili Haberler