“BitMEX’in Eski CEO’su Arthur Hayes: Bitcoin’in Boğa Koşusu Başladı”

Bitcoin Haber

BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin‘in son altı aydır boğa koşusu yaptığını ve piyasanın henüz buna yanıt vermediğini ancak yaklaşık altı ila 12 ay içinde yanıt vereceğini ifade etti. Hayes, Kore Blockchain Haftası’nda yaptığı konuşmada, Bitcoin’in boğa koşusunun 10 Mart’ta başladığını, bu tarihin Silikon Vadisi Bankası’nın Federal Mevduat Sigorta Kurumu tarafından devralındığı gün olduğunu belirtti. Federal Rezerv’in daha fazla olası çöküşü durdurmak amacıyla Banka Vadeli Fonlama Programını oluşturduğunu da vurguladı.

Fed’in yaklaşık 1,5 yıldır sıkı para politikasını sürdürdüğüne dikkat çeken Hayes, enflasyonla mücadelede önemli ölçüde yol kat edildiğini aktardı. Ancak, Fed’in ani politika değişikliklerinin piyasalar üzerinde negatif etkileri olduğunu da ekledi.

Hayes’e göre, Fed’in tüm bankacılık sistemini desteklemeye çalıştığı, bu çerçevede teminat olarak “nitelikli varlıklar” gönderenlere bir yıla kadar bankacılık kredisi sunduğu belirtildi. Hayes’in ifadesine göre, bu durum Bitcoin gibi sabit arzlı varlıklara yatırım yapmayı teşvik etti. Ancak, piyasanın henüz bu duruma yanıt vermediği, bunun için altı ila 12 aylık bir süreç gerekebileceği belirtildi.

Son olarak, Hayes, Fed’in para politikalarının kripto para sektörünün konumunu etkileyeceğini, bu durumun sektör için olumlu olabileceğini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Piyasasındaki Düşüşe Meydan Okuyan Dogecoin: Yükseliş Devam Edecek mi?

Sonraki Haber

Shiba Inu’da Balinaların Etkisi: İşlem Hacmi Yüzde 2182 Arttı!

İlgili Haberler