BitMEX Suçlamalarında Son Gelişme: Arthur Hayes Teslim Oldu!

İlayda Peker

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, federal savcıların kendisine ve üç BitMEX yöneticisine karşı ilk kez suçlamalarda bulunmasından altı ay sonra Salı günü Hawaii’deki Amerika Birleşik Devletleri yetkililerine teslim oldu.

BitMEX Suçlamalarında Son Gelişme

Hayes’in avukatları yaptıkları bir açıklamada, Singapur’da ikamet eden Hayes’ı “işlemediği suçlarla haksız yere suçlanan ve kendi kendini yetiştirmiş bir girişimci” olarak tanımladı ve ekledi “Hayes, gönüllü olarak mahkemeye çıktı ve bu haksız suçlamalarla mücadele etmeyi dört gözle bekliyor.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak Hayes, New York’ta ileride yapılacak işlemler için 10 milyon dolarlık bir kefalet ödemesi gönderdikten sonra serbest bırakıldı.

Hayes’in avukatları geçen ay Hawaii’de teslim olmasını önermişti. Görüşmeler, Arthur Hayes‘ın 10 milyon dolarlık kefalet ödemesi, Singapur ile Amerika Birleşik Devletleri arasında seyahat için pasaportuna el konması ve her iki tarafın da karşılıklı olarak kararlaştırdığı bir iade feragatına tabi olan potansiyel tahliyesi etrafında yoğunlaştı.

Hayes’ı temsil eden avukatlar, iddianamesinin Ekim 2020’de ortaya çıkarılmasının ardından ABD hükümeti ile görüşmelere başlamıştı.

BitMEX İle İlgili Suçlamalar

Hükümet Hayes’ı, BitMEX‘in ortak sahipleri Ben Delo ve Greg Dwyer‘ı ve eski BitMEX CTO’su Samuel Reed’i, kara para aklama önlemlerini koruyamayarak ve ABD sakinlerinin şirkete rağmen borsaya erişimini engelleyemeyerek Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle suçluyor.

Reed, Ekim ayında tutuklanırken, Delo geçen ay New York’taki yetkililere gönüllü olarak teslim oldu. Delo, hem suçsuz olduğunu iddia etti hem de belli bir ödeme karşılığında serbest bırakıldı. Dwyer ise hala kayıp ancak avukatları, ABD hükümetine Dwyer’in nerede olduğunu ve kendisine yöneltilen suçlamalarla mücadele etme niyetini bildirdiklerini belirtiyor.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Obortech DeFi Smart Hub: Gerçek Anlamda Merkezi Olmayan Bir Tedarik Zinciri Çözümü

Sonraki Haber

Popüler Analiste Göre 2021’de Bu 7 Kripto Para Çok Yükselebilir!

İlgili Haberler