BitMEX CEO’su Arthur Hayes Aylar Süren Sessizliğini Bozdu!

İlayda Peker

BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, GameStop olayı ile ilgili yaptığı açıklamalar ile yeniden aramıza dönmüş görünüyor. Hayes yaptığı açıklamalarda bireysel yatırımcıları eski finansal sistemden vazgeçmeye çağırdı.

“Eski Finansal Sistemden Vazgeçin”

Bireysel yatırımcıların kısa bir baskı ile hedge fonlarını milyonlarca dolarlık zarara uğrattığı Gamestop olayından sonra Robinhood’un sergilediği tavra değinerek, piyasaların bireysel yatırımcılar karşısında birleştiğini, çünkü bu durumun piyasaların hoşuna gitmediğini dile getirdi.

Hayes konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Oyun ustaları oyunun oynanış şeklini beğenmedi, bu yüzden rota düzeltmesini zorlamak için marjı artırdılar.” ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak eski BitMEX CEO’su, bireysel yatırımcıları “Crypto Capital Markets” lehine eski finansal sistemden “vazgeçmeye” çağırdı:

Broker’ınızdan tüm paranızı çekin. İşlemleri durdurun. Size ikinci sınıf bir vatandaş gibi davrandığına inandığınız sisteme ödeme yapmayı bırakın. Bu vazgeçiş ve son derece güçlü ve özgürleştirici.

Hayes Sessizliğini Bozdu

Geçen yıl ABD Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun Ekim ayında, federal kara para aklamayı önleme ve “müşterini tanı” yükümlülüklerini ihlal ettiği ve kayıtsız bir yatırım platformu işlettiği iddiasıyla BitMEX yöneticilerine karşı suçlamalarda bulunduktan sonra Hayes sessizliğe bürünmüştü.

Dolayısıyla Hayes bu paylaşımı ile sessizliğini bozmuş oldu. Ancak gönderi, şu an nerede olduğuna dair herhangi bir gösterge sağlamadı ve BitMEX’e yöneltilen suçlamaların hiçbirini ele almadı.

Hayes’in Eylül ayından bu yana ilk kez sessizliğini bozması, BitInstant’ın kurucusu Charlie Shrem, Kraken’in büyüme lideri Dan Held, Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu ve Blockstream kurucu ortağı ve CEO’su Adam Back de dahil olmak üzere, kripto sektörünün pek çok ileri gelenleri tarafından memnuniyetle karşılandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC ve ETH’dan Sonra Kurumsal İlgi Bu Coin’i de Etkisi Altına Alıyor

Sonraki Haber

SEC, Ripple İle İlgili Düzenlenmiş Şikayetini Yayınladı!

İlgili Haberler