BitGo, 100 Milyon Dolarlık Yatırım ile Küresel Genişlemeyi Hedefliyor

Bitcoin Haber

Kripto saklama şirketi BitGo, C serisi finansman turunda 100 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırımın stratejik satın almalar ve küresel genişlemeye yönelik kullanılacağı belirtildi. Yeni müşterilerde %60, denetimi altındaki varlıklarda %20 ve fiat para saklama tarafında %200 oranında büyüme gösteren BitGo, anlık mutabakat platformu Go Network’ün lansmanını da gerçekleştirdi.

BitGo’nun aldığı bu yatırım, kripto paralar ve Blockchain teknolojisi konusunda finansal hizmetler veren Galaxy Digital’in 1.2 milyar dolarlık satın alma sürecinin beklenmedik şekilde sonlanmasının ardından geldi. BitGo, Galaxy Digital aleyhine dava açarak 100 milyon dolardan fazla tazminat talep etmiş ve Galaxy Digital’in birleşme anlaşmasını kasıtlı olarak ihlal ettiğini iddia etmişti.

BitGo’nun Haziran ayında kripto saklama girişimi Prime Trust’ı devralmak için bir ön anlaşma yaptığı biliniyordu ancak bu anlaşma sağlanamadı. Prime Trust, devir anlaşmasının sağlanamamasının ardından iflas koruma başvurusunda bulundu.

Geçen yıl Kasım ayında BitGo’nun 1.2 milyar dolar değerleme üzerinden yatırım almak için ön görüşmeler yaptığı biliniyordu. BitGo, 2017 yılında B serisi finansman turunda 42.5 milyon dolar yatırım almıştı. Şirkete daha önce yatırım yapmış olanlar arasında Goldman Sachs, Craft Ventures ve Pantera Capital gibi isimler bulunuyor.

BitGo’nun kripto saklama alanındaki rakipleri arasında Fireblocks, Copper ve Anchorage Digital gibi milyar dolarlık değerlemelere sahip şirketler yer alıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Düşüşte: Son Durum ve Öne Çıkanlar

Sonraki Haber

FBI, İki Aylık Süreçte 1.7 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Ele Geçirdi

İlgili Haberler