Başarılı Bir Hodl Olmak İçin Bilmeniz Gereken 3 Şey

İlayda Peker

Bitcoin blog yazarı Sylvain Saurel, “Gerçek Bitcoiner” olmanın temel nitelikleri üzerine güzel bir makale yayınladı. Saurel, bu makalenin içeriğinde başarılı bir hodl olmak için nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili de bazı ipuçları yer alıyor.

Teknolojiyi Anlamak

Blockchain teknolojisinin merkezi olmayan mimarisi devrim niteliğinde, ancak aynı zamanda karmaşık bir teknoloji olduğu da sır değil. Dolayısıyla teknolojiyi anlamayanlar için çeşitli riskler oluşabilir. Cüzdan kurma ve işlem yapma gibi görünen basit görevler, doğru yapılmazsa kötü sonuçlar doğurabilir.

Yeni başlayanlar Blockchain teknolojisinin geçmişini, işlevselliğini ve eksikliklerini araştırarak işlem yapmaya başlamalı. Ayrıca güvenli depolama için ana borsalar, cüzdanlar ve prosedürler hakkında da araştırma yapılmalı. Bunun yanında proof-of-work ve block time gibi terimlerin ne anlama geldiği de öğrenilmeli.

Kripto para kayıplarının neredeyse tamamının bilgi eksikliğinden kaynaklandığı düşünülürse bu araştırmaların gerçekten önemli olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kuşku ve Uyanık Olma Durumu

Dağıtık defter teknolojisinin gerçekten devrimci bir girişim olduğu göz önüne alındığında bazılarının şüpheyle yaklaşması gayet doğal. Henüz çok yeni bir teknoloji olduğu için Blockchain üzerinden yapılan “kolay para kazanma vaadi sunan” dolandırıcılıklarla da karşılaşılabiliyor. Her zaman dile getirdiğimiz gibi “hızlı ve çok yüksek getiri vaadi” genellikle hüsranla sonuçlanıyor ve dikkat edilmesi gerekiyor.

Ancak bu tutum aynı zamanda tutucu ve makul bir yatırım yaklaşımı ile birleştirilmeli. Başarılı kripto para yatırımcılarına bakıldığı zaman hemen hepsinin aşırı derecede riskli platformlardan veya hizmetlerden kaçındıklarını görüyoruz.

Gündemi Takip Etmek

Blockchain ekosistemi teknik açıdan, yasal olarak ve sosyal hayatta hızla gelişiyor. Dolayısıyla neredeyse her gün yeniliklerle karşılaşıyoruz. Bu yüzden yatırım yapmak isteyenler ya da halihazırda yatırımı olanların gündemi sürekli takip etmesi önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca güncel haberlerin takip edilmesi, fonların güvende olması için de başka bir koşul. Bununla beraber hükümetler şimdi Blockchain varlıklarına daha yakından baktıklarından, yasal ve düzenleyici gelişmeleri takip etmek özellikle önemli.

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bugün Yaşanan Düzeltme Boğa Koşusunun Sonu Mu?

Sonraki Haber
Nyzo Coin Nedir?

Nyzo Coin Nedir?

İlgili Haberler