Bitfinex ve Tether Ek Süre İstedi: Kriptolar Çakılıyor!

İlayda Peker

Kripto borsası Bitfinex ve Tether’in (USDT) ana şirketi olan iFinex Inc, New York Yüksek Mahkemesine, yaklaşan duruşma tarihini ertelemesi talebinde bulundu. New York mahkeme sistemine 19 Ocak’ta sunulan bir dosyaya göre, iFinex Inc’in hukuk müşaviri Başsavcılık Bürosu (OAG) tarafından talep edilen belgelerin ibraz edilmesi için 30 gün daha talep etti.

Belgeler Tamamlanamadı Mı?

Belge ibraz sürecinin 15 Ocak’a kadar tamamlanması gerekiyordu ve aslında bu tarih de orjinal tarih olan 16 Aralık’ın uzatılması sonucu verilmişti. Sanık hukuk müşaviri Charles Michael Salı günkü mahkemede önemli bir cilt olduğunu dile getirdi. Materyalin tamamı OAG’ye teslim edilmişti, ancak yine de tedarik edilmesi gereken ve üzerinde anlaşmaya varılmış tamamlayıcı öğeler kaldığı ifade edildi.

Yapılan açıklamalarda, söz konusu belgelerin hazırlanması için gereken süreye ek olarak, OAG’nin de belgeleri analiz etmesi için fazladan zamanın ayrılması gerekeceği kaydedildi. Yapılan açıklamalarda, “Tarafların ek bilgileri üretmesi sebebiyle OAG’nin belgeleri gözden geçirmesi ve daha fazla işlem yapılması gerekip gerekmediğini kendi aralarında daha fazla tartışması için birkaç haftaya daha ihtiyacı olacak.” ifadeleri kullanıldı.

Dava Sürecinin Gelişmesi

Devam eden yasal mücadele, New York Başsavcısı’nın Bitfinex‘in 850 milyon dolarlık müşteri fonunun kaybını, yönetici liderliğini paylaştığı Tether’den yasadışı krediler alarak örtbas etmeye çalıştığını iddia ettiği Nisan 2019’a kadar uzanıyor. Ayrıca sanıkların yasadışı bir menkul kıymet teklifinde bulundukları da iddia ediliyor.

NYAG tarafından yapılan soruşturma, daha önce Tether stablecoin’lerinin %74’ünden fazlasının gerçek nakit rezervleri tarafından desteklenmediğini ortaya koymuştu. Bu, bugüne kadar ihraç edilen 24 milyar doların üzerinde USDT‘yi durdurmadı ve stablecoin, günlük bazda en büyük kripto piyasası spot işlem hacmine dahil olmaya devam ediyor.

Kriptolar Nasıl Etkilendi?

Aslında hem ABD Hazine Bakanı adayı Janet Yellen’ın açıklamaları hem de bu haber kripto para birimlerini bugün oldukça kötü etkiledi. Gün içinde çoğu kripto para biriminde %10’un üzerinde düşüşler görüldü.

Son zamanlarda dava süreçlerinin kripto para birimleri üzerinde oldukça büyük etkilerinin olduğu görülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

DeFi’de Büyüme Devam Ediyor: UniSwap’de Her Gün 1 Milyar $ İşlem Yapılıyor!

Sonraki Haber

Analistler ve Yatırımcılar İddialı: Bitcoin (BTC) Boğası Daha Bitmedi!

İlgili Haberler