Bitcoin’in Yükselişi Devam Ediyor: Kripto Parada En İyi Alım Dönemleri

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in fiyat seyrini merakla bekleyen yatırımcılara, analistler ve uzmanlar çeşitli tahminler sunuyor. ABD dolar endeksinin Bitcoin üzerindeki etkisi ve ekonomik faktörler, bu dönemin karmaşıklaşmasına katkıda bulunuyor. TradingView’den elde edilen verilere göre Bitcoin, Eylül ayında ilk kez 27.000 doları aştı. Bu artış, Eight isimli trade firmasının CEO’su Michaël van de Poppe tarafından yorumlandı ve varlıkların alımı için en iyi dönem olduğu belirtildi.

Veri izleme kaynağı Material Indicators, günlük alım sinyallerini paylaştı. Yatırımcı ve analist Rekt Capital, boğaların daha yüksek seviyelere çıkması ve Eylül ayı sonuna kadar bu seviyelerin korunması gerektiğini belirtti. Rekt Capital, yakında 27.100 doların tekrar ziyaret edileceğini ve bu seviyenin, Bitcoin’in üzerinde bir aylık kapanışla geri alınmadıkça, yeni bir dirence dönüşebileceğini açıkladı.

ABD dolar endeksi (DXY), Federal Rezerv’in (Fed) 20 Eylül’de açıklayacağı faiz kararının yaklaşmasıyla birlikte gündemde yer alıyor. DXY, faiz oranlarının artmayacağı iddialarına rağmen gün içinde güçlendi ve Mart ortasından bu yana ilk kez 105’in üzerinde seyretti.

Bitcoin fiyatı, genellikle DXY ile ters korelasyon göstermesine rağmen, zayıflık belirtisi göstermedi. Kripto analiz firması CryptoSlate’in araştırma ve veri analisti James Straten, DXY’nin 105 seviyesinde işlem gördüğü son dönemde Bitcoin’in 20.000 doların altında işlem gördüğünü belirtti. Straten, Bitcoin’in bu durumdan önceki dönemde ise 17.000 dolardan işlem gördüğünü ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP, DOGE ve LTC, Lisanslı Kripto Borsalarında Listelenmiyor: Kripto Para Piyasalarında Sıcak Gelişme

Sonraki Haber

Bitcoin Liderliğinde Kripto Para Piyasasında Yükseliş: Shiba Inu’nun Grafik Analizi ve Beklentileri

İlgili Haberler