Bitcoin’in Toparlanma İçin Beklenen Gelişmeler ve Analist Görüşleri

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC), son sahte yükselişi sonrasında zayıflık gösteriyor. Ancak, bazı gelişmelerin gerçekleşmesi halinde kripto para biriminin toparlanabileceği düşünülüyor. Kripto para piyasası analisti CrypNuevo, S&P 500 borsa endeksi ve ABD dolar endeksi üzerindeki hareketliliğin Bitcoin’in fiyatı üzerinde etkili olacağını belirtti. Analiste göre, S&P 500’ün ikinci boşluk bölgesinin üzerinde kalması ve ABD dolar endeksinin soğuma belirtileri göstererek önceki direnç seviyesini potansiyel bir destek olarak yeniden test etmesi durumunda Bitcoin’in toparlanabileceği ifade edildi.

CrypNuevo, S&P 500 ve DXY’deki beklenen hareketlerin Bitcoin’e yukarı yönlü bir hareket şansı vereceğini belirtti. Analistin Bitcoin grafiğine göre, bu beklentilerin gerçekleşmesi durumunda Bitcoin’in 26 bin 900 dolar ile 27 bin dolar civarındaki likidite bölgesine doğru hareket etmesi bekleniyor.

Bitcoin, 511.65 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olup, son 24 saatte %0.07 yükselişle 26 bin 309 dolardan işlem görüyor. Ancak, son 7 günde %2.60 düşüş gösterdiği ve son 30 günde yaklaşık olarak %1 üzerinde bir yükseliş yaşadığı belirtiliyor.

Bitcoin’in son dönemdeki zayıf görünümü, çoğu kripto para analistinin düşüş öngörüsünde bulunmasına neden olmuştur. Birçok kripto para analisti, Bitcoin’in 20 bin dolar ve hatta altına düşebileceği konusunda uyarıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Kripto Para Borsası Rusya Faaliyetlerini Durdurdu

Sonraki Haber

MKR Coin Fiyatı İstikrarlı Yükselişini Sürdürüyor

İlgili Haberler