Bitcoin, Altcoin ve Meme Token’larda Son Durum!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin ve piyasa değeri bakımından en büyük altcoin Ethereum (ETH), bugün güne bir miktar geri çekilme ile başladı. BTC ve ETH’daki düşüşler tüm piyasayı etkilerken meme token’larda durumun yeşil olduğu görülüyor.

Bitcoin, Altcoin ve Meme Token’lar

Bitcoin son 24 saat içinde yaklaşık olarak %1 geri çekilme yaşadı ve yazının kaleme alındığı sırada 24.000 dolar sınırında işlem görüyor. Dün yaşadığı yükseliş sırasında 25.200 dolar üzerine yükselen lider kripto para birimi bu seviye gördüğü reddedilme sonrasında düşüşe geçti.

Buna ek olarak 14 Ağustos’ta 2.000 dolar seviyesinde bir reddedilme yaşayan Ethereum (ETH), son 24 saatte %1,5 oranında düşüş gerçekleştirdi. Yazının kaleme alındığı sırada 1.882 dolardan işlem gören ETH, 1.851 dolara kadar geriledi.

Öte yandan şu anda işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance’in yerel kripto para birimi Binance Coin (BNB) son 24 saat içinde nispeten daha stabil kaldı ve yazının kaleme alındığı sırada 316 dolardan alıcı buluyor. BNB 10 Ağustos’ta 336 dolara kadar yükselmişti.

Piyasa değeri bakımından en büyük meme token olan Dogecoin (DOGE) son 24 saat içinde %5 artarken, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci meme token olan Shiba da son 24 saat içinde yaklaşık olarak %1,5 artış ile ilerliyor. DOGE, 14 Ağustos’ta 0,084 dolara kadar ve Shiba da 0,000018 dolara kadar yükselmişti. Yazının kaleme alındığı sırada ise DOGE, 0,081 dolardan ve Shiba da 0,000016 dolardan işlem görüyor.

Kripto Paralarda Beklentiler

Şu an için Bitcoin yükselişlerin ardından bir fiyat sıkışması yaşıyor gibi görünüyor. Bu fiyat sıkışmasının hangi yönde kırılacağının ise bir sonraki yön ile ilgili ipuçları vereceği düşünülüyor. Eğer BTC bir süre konsolide olur ve 24.000 dolarlık seviyeyi elinde tutmaya başarırsa 25.000 dolara doğru bir hamle gelebilir ve bu da yukarı yönlü başka bir hamleyi tetikleyebilir.

Bu noktada analistler bir altcoin rallisinin başlaması için BTC’nin 32.000 dolarlık kilit direnç seviyesi üzerine yükselmesi gerektiğini ifade ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra (LUNA) Kurucusundan Yeni Açıklamalar!

Sonraki Haber

Bitcoin’de Konsolidasyon Süreci: Bitcoin Analizleri

İlgili Haberler