Bitcoin’in Geleceği: 20.000 Dolar mı, 30.000 Dolar mı?

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) piyasası sakin bir dönem geçiriyor ve bu durum, önceki ayı piyasalarını anımsatıyor. Fiyat hareketi 25.000 dolar bölgesindeki kırılgan desteğin hemen üzerinde bulunuyor. Bu desteğin kırılması durumunda büyük bir kayıp yaşanabilir. Ancak, 2023 başından beri süregelen yükseliş trendinin kırıldığına dair bir gösterge yok. Fiyatın bu seviyeyi tutabilmesi durumunda, 30.000 dolarlık direnci hedefleyebilir.

On-chain veriler ve tarihsel olarak düşük volatilitenin, kripto para piyasasında büyük bir hareketin yaklaştığını gösteriyor. BTC’nin fiyatının 20.000 doları yeniden test etme ihtimali söz konusu. Bunun yanı sıra, gerçekleşen fiyat ve piyasa kapitalizasyonunun mevcut arza bölünmesi sonucu elde edilen değerler, Bitcoin’in fiyat hareketlerinde döngüsel benzerlikler olduğunu gösteriyor.

Her döngüde, piyasa kapitülasyon döneminin başladığı, BTC fiyatının gerçekleşen fiyatın altına düştüğü görülüyor. Bu durum, her seferinde ayı piyasasının son aşamasını işaret ediyor ve Bitcoin fiyatı, tam döngünün makro tabanını oluşturuyor. Ardından fiyat, gerçekleşen fiyatın üstüne çıkıyor.

Mevcut döngüye bakıldığında, bu benzerliklerin devam ettiği görülüyor. Bitcoin, Haziran 2022’de gerçekleşen fiyatın altına düştü ve Kasım 2022’de FTX borsasının çöküşüne kadar bu seviyede kaldı. Ancak, Ocak 2023’te düşüş eğilimini kırdı ve bir sıçrama başlattı. Bu durum, gerçekleşen fiyat çizgisinin hızlı bir şekilde yeniden test edilmesine yol açtı.

Teknik okumalar ve gerçekleşen fiyat grafiği, Bitcoin’in 23.500 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor. Ancak, Bitcoin’in tarihinde ilk kez bu kadar düşük volatilite görülüyor ve Bollinger Bantları tüm Bitcoin tarihindeki en dar seviyede. Bu durum, keskin bir hareket ve volatilitede artışa işaret ediyor ancak bu hareketin yönünü belirlemek mümkün değil.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MakerDAO, Gerçek Dünya Varlıklarına Odaklanarak Gelirlerini Artırıyor

Sonraki Haber

Marathon Digital, Teksas’taki Aşırı Sıcaklar Nedeniyle Bitcoin Madencilik Verimliliğindeki Düşüşü Açıkladı

İlgili Haberler