Bitcoin’in Çöküşü Binance’i Zor Durumda Bıraktı

İlayda Peker

Hem lider kripto para birimi Bitcoin hem de kripto para piyasasının geri kalanı son günlerde güzel bir fiyat artış hareketi gösteriyordu. Hatta boğaların artık kontrolü ele geçirdiği ve küçük düzeltmeler dışında büyük geri çekilmelerin yaşanmayacağını ifade edenler de vardı.

Ancak Bitcoin geçtiğimiz saatlerde çok kısa bir sürede çok ciddi bir düşüş yaşadı ve tüm kripto para piyasası da Bitcoin’i takip etti.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin Fiyatını etkileyen sebeplerin başında Bithumb borsasına yapılan polis baskının yer aldığı düşünülüyor. Güney Kore’nin işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Bithumb’a BXA token’ları ve yatırımcıyı yanıltmak sebepleriyle bir baskın düzenlendi.

Bu haberlerin ortaya çıkmasının hemen ardından kripto para birimleri birden keskin düşüşler gördü.

Ancak bu noktada yatırımcıları endişelendiren üçüncü bir olay yaşandı: Binance borsasına ulaşılamadı.

Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük borsası olma ünvanına sahip Binance, Twitter üzerinden yaptıkları açıklama ile teknik bir sorun sebebiyle ulaşım problemi yaşadığını ve ekibin sorun üzerinde çalıştığını kullanıcıları ile paylaştı.

Borsa konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Binance.com’a erişimde bazı geçici sorunların olduğunun farkındayız. Ekibimizin bunun üzerinde çalıştığından emin olabilirsiniz. Sabrınız için teşekkür eder ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” ifadelerini kullandı.

Ancak tam düşüş zamanında işlem yapmak isteyen kullanıcılar Twitter üzerinden borsayı sert bir şekilde eleştirdi. Bununla birlikte bazı kullanıcılar mobil uygulamanın çalıştığını ve herhangi bir sorun olmadığını dile getirdi.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bithumb Polis Baskınına Uğradı, Bitcoin Çakıldı!

Sonraki Haber

Önümüzdeki Günlerde Bu Yeni Token Beş Haneli Rakamları Görecek!

İlgili Haberler