Bithumb Polis Baskınına Uğradı, Bitcoin Çakıldı!

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre Güney Kore’nin kolluk kuvvetleri, ülkenin piyasa hacmi bakımından en büyük borsasına bir baskın düzenledi.

Bithumb Baskını

Güney Kore’nin en eski gazetesi olan Seoul Shinmun, Çarşamba günü Bithumb’ın ofislerinin basıldığını bildirdi. Borsa, yatırımcılara yaklaşık 30 milyar won (yaklaşık olarak 25 milyon dolar) değerinde yerel BXA token’larını önceden satmak ve sonrasında BXA token’larını listelememekle suçlanıyor.

Bithumb’ın geçmişte Singapur merkezli BK Group tarafından satın alınmasıyla ilgili BXA token’larını çıkardığı söyleniyor. Ancak yapılan açıklamalara göre bahsi geçen anlaşma gerçekleşmedi.

Yapılan açıklamalara göre Bithumb yöneticisi Lee Jung Hoon’un da mülkten kaçma suçlamasıyla polis tarafından soruşturulduğu söyleniyor.

Bunların yanında Güney Koreli kripto para borsaları sorun yaşıyor gibi görünüyor. Geçen hafta Seul Polis Teşkilatı, işlem hacimlerinin yaklaşık %99’unu şişirdiği iddiasıyla Coinbit borsasına da bir baskın düzenlemişti.

Bitcoin Çakıldı

Bithumb haberlerinin duyulmasının ardından hem lider kripto para birimi Bitcoin’de hem de diğer kripto para birimlerinde dakikalar içinde çok sert düşüşler yaşandı. Bir anda 11.735 dolar bandından 11.370 dolara kadar gerileyen BTC’nin Bithumb haberlerinden etkilenmiş olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin’in yanı sıra piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum 457 dolar bandından 432 dolara ve piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para olan XRP 0.2851 dolardan 0.2748 dolara kadar gerilediler.

Şu an için kripto para birimlerindeki ani düşüşün net sebebi bilinmese de düşüşlerin Bithumb haberlerinin hemen sonrasında gelmesi polis baskının fiyatları da etkilemiş olabileceği düşüncesinin oluşmasını sağladı.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ünlü CEO’dan Tesla ve DeFi Karşılaştırması

Sonraki Haber

Bitcoin’in Çöküşü Binance’i Zor Durumda Bıraktı

İlgili Haberler