Bitcoin’in (BTC) Dün Yaşadığı Düşüşü Bu Firma Bir Fırsata Çevirdi!

İlayda Peker

Dün Bitcoin (BTC) başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinde anlık olarak gözle görülür bir geri çekilme yaşandıktan sonra bugün fiyatların düşüşün başladığı yerin dahi üzerine çıktığı görülüyor. Bitcoin fiyatı dün 28.800 dolara kadar geriledikten sonra bugün 34.000 dolar bandında işlem görüyor.

Satın Alma Fırsatı

Her ne kadar yaşanan geri çekilme paniğe sebep olsa da ve piyasadaki endişeyi arttırsa da büyük yatırımcılar bu durumu bir satın alma fırsatı olarak değerlendirmiş gibi görünüyor. Cathie Wood’un ARK Investment Management firması elde edilen son bilgilere göre düşüş esnasında bir dipten satın alım yaptı.

Yapılan açıklamalarda, The ARK Next Generation Internet ETF’in Salı günü Grayscale Bitcoin Trust‘ın 1.046.002 hissesini satın aldığı ifade ediliyor. Buna ek olarak ARK Innovation ETF, ABD’nin en büyük kripto borsası olan Coinbase’in 214.718 hissesini de satın almıştı.

Dün yaşanan büyük düşüş öncesinde ise MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bir açıklama yapmış ve şirketinin 37.617 dolardan 13.005 BTC satın aldığını kamuoyu ile paylaşmıştı.

Dolayısıyla son zamanlarda yaşanan ve dün en dip noktasının görüldüğü düzeltme esnasında en güçlü boğalar bile paniğe kapılırken bazı büyük yatırımcıların bu durumu birer yatırım fırsatı olarak değerlendirdikleri ifade edilebilir.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Uzman isimlerin açıklamalarına göre özellikle büyük Bitcoin yatırımcıları ve kurumsal yatırımcılar, yatırım planlarını 3-5 aylık değil 5-10 yıllık yapıyor. Bu sebeple de yaşanan düşüşler büyük yatırımcıları korkutmuyor, tam tersine bir satın alma fırsatı olarak değerlendiriliyor.

Dolayısıyla kısa vadede her ne kadar düşüşler yaşanıyor olsa da analistler ve uzman isimler Bitcoin’in orta ve uzun vadeli fiyat hareketinin hala yukarı yönlü olduğunu düşünüyor. Bu sebeple de yatırımcılara sakin kalmaları ve yatırımlarını orta ya da uzun vadeli değerlendirmeleri tavsiye ediliyor.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Yaşanan Düşüş Sonrasında 100.000 Dolar Hayal Mi Oldu?

Sonraki Haber

PayPal ve Visa’dan Büyük Kripto Şirketine Yatırım

İlgili Haberler