Bitcoin’in (BTC) 1 Milyon Dolar Olma İhtimali Nedir?

İlayda Peker

Neredeyse 50 yıldır emtia piyasasında çalışan bilgili bir yatırımcı olan Peter Brandt, Bitcoin’in 1 milyon dolarlık bir seviyeye ulaşma ve sıfıra inme ihtimalinin eşit olduğunu düşünüyor.

Bitcoin ve Peter Brandt

Peter Brandt Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili görüşlerini Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımlar ile dile getirdi. Kendisinin bir Bitcoin maximalisti olmadığını ifade eden Brandt’ın gayrimenkuller dışında en büyük birikiminin Bitcoin olduğu biliniyor. Yine de Brandt Bitcoin’in, yatırım için kullanılan sıradan bir varlık olduğuna inanıyor.

Bunlara ek olarak tecrübeli yatırımcı, Bitcoin piyasası kadar heyecan verici bir başka piyasa ile karşılaşmadığını da belirtiyor.

BTC Fiyat Beklentisi

Peter Brandt yaptığı son açıklamalarda, lider kripto para biriminin 1 milyon dolar gibi çok büyük bir değere ulaşma ihtimali ile sıfırlanabilme ihtimalinin eşit olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

Brandt konuyla ilgili olarak, “Bence Bitcoin’in 1 milyon dolara çıkma ihtimali de %50, sıfıra düşme ihtimali de %50.” ifadelerini kullanıyor.

Buna ek olarak son zamanlarda, ABD merkezli Kraken borsasının CEO’su Jesse Powell, Bitcoin‘in 1 milyon dolara ulaşmasının muhtemel bir olay olduğunu ve bunun çok makul olacağını söyledi.

1 Milyon Dolarlık Tahmin

Yaklaşık dört yıl önce, bu tahmin ilk olarak antivirüs yazılımının öncüsü ve kripto meraklısı John McAfee tarafından yapıldı. Bununla birlikte 2020’nin başlarında, kripto baronu aniden sadece Bitcoin fiyatını değil, BTC’yi de taş devri teknolojisi olarak adlandırdı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bir Ünlü İsme Daha Dogecoin (DOGE) Sebebiyle Suçlamalar Yapılıyor

Sonraki Haber

XRP (Ripple) CEO’su Brad Garlinghouse, SEC Davası Kaybedilirse Ne Olacağını Açıkladı

İlgili Haberler