6 Trilyon Dolarlık Yeni Teşvik Bitcoin (BTC) İçin Ne Anlama Geliyor?

İlayda Peker

Edward Snowden, Biden yönetiminin bu hafta 6 trilyon dolarlık teşvik teklifi sunacağını söyledikten sonra bu durumun Bitcoin’i nasıl etkileyebileceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Bitcoin için İyi Olabilir

Ulusal Güvenlik Ajansı’nde (NSA) eski bir bilgisayar istihbarat danışmanı olan Edward Snowden, bir kez daha dikkatleri bitcoin’e çekti. Snowden’in açıklamaları, son günlerde Biden yönetiminin Amerika’yı daha iyi bir hale getirmek için 6 trilyon dolarlık teşvik önlemleri hakkındaki söylentilerin ardından geldi. Wall Street Journal, POTUS’un bu Cuma 2022 için devasa bütçe teklifini açıklama yolunda olduğunu bildirdi.

Snowden konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Altı trilyon dolar mı? Bu, Bitcoin için iyi.” sözlerini kullandı.

Bu Snowden’ın Bitcoin‘den ilk bahsedişi değil. Son yıllarda Snowden lider kripto para birimi hakkında sık sık açıklamalar yapıyor. Örneğin, 12 Mart 2020’de “Kara Perşembe” olarak adlandırılan piyasa çöküşünden sonra Snowden şunları söyledi:

Bir süredir ilk kez Bitcoin satın almak istediğimi hissettim. Bu düşüş çok fazla panik yarattı .

Buna ek olarak Snowden Bitcoin hakkında negatif açıklamalar da yapmıştı. Örneğin Snowden geçmişte, “Kripto para biriminin ciddi düzeyde zenginliğe dönüşmesinin en kötü yanı, iyi insanların duygusal olarak kendilerini ejderhalara dönüştürdüğüne tanık olmaktır.” sözlerini kullanmıştı.

“İlk Bedava Para”

Her ne kadar Snowden zaman zaman Bitcoin’i eleştirse de daha önce Bitcoin’i “ilk bedava para” olarak da tanımlamıştı. Ayrıca Snowden, Monero (XMR) ve Zcash (ZEC) gibi gizlilik odaklı para birimlerinden de bahsetmişti.

Dolayısıyla aslında temelde Snowden’ın merkezsiz kripto paralara inanan biri olduğu rahatlıkla ifade edilebilir. Bu noktada Snowden’ın defalarca kripto para birimlerinin, geleneksel sistemler için bir tehdit olduğunu dile getirdiğini belirtmek gerekiyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ark Invest Kurucusu Açıkladı: Bitcoin (BTC) Kapatılabilir Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin’in Boğa Koşusu Devam Ediyor Mu? Bitcoin Neden Düştü?

İlgili Haberler