Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminleri ve Analist Yorumları

İlayda Peker

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmış olması tüm dünyayı olduğu gibi kripto para ekosistemini de etkiledi ve aslında bu durum Bitcoin ve kripto para birimlerine olan ilgiyi artırdı. Volatil fiyat hareketleri karşısında analistler bir fikir ayrılığına düşmüş gibi görünüyor. Peki yakın vadede Bitcoin fiyat beklentileri ne yönde?

30.000 Dolar Görülebilir Mi?

Rusya-Ukrayna savaş haberinin duyulması ile birlikte kripto para birimleri ve Bitcoin gözle görülür bir gerileme kaydetti. Bitcoin, yerel düşük seviyeleri yeniden test ederken altcoin’lerde de %10’ların üzerinde gerilemeler görüldü. Bu noktada her ne kadar bir toplanma olmuş olsa da bazı analistler Bitcoin’in 29.000 dolarlık dip seviyeyi yeniden test edebileceğini ifade ediyor.

Ancak, ABD ve müttefiklerinin Rusya’ya karşı yaptırımlarla bir araya gelmesi ve kripto paranın Ukraynalılar için önemli bir finansal kolaylaştırıcı olarak sahneye çıkması, piyasa duyarlılığını değiştirdi. Peki, BTC’de görülen bu yükseliş geçici mi kalıcı mı?

Piyasanın popüler analistlerinden olan Credible Crypto, 29.000 dolar ile 32.000 dolar bandının görülmesinin düşük bir ihtimal olduğunu ve aylık kapanışın 46.800 dolar üzerinde yapılması gerektiğini ifade ediyor.

Buna ek olarak analiste göre eğer BTC fiyatı 45.000 dolar ile 48.000 dolar bandında bir reddedilme ile daha karşılaşırsa bu sefer 30.000 dolarlık seviyeyi test edebilir.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Bazı analistler Bitcoin’in küçük bir geri çekilme yaşayabileceğini ve 38.000 dolar ile 40.000 dolar bandını tekrar test edebileceğini ifade ediyor. Öte yandan bazı analistler ise 45.000 dolarlık direncin kırılması ile yeni rekor seviyeye doğru bir başka yükselişin başlayabileceğini düşünüyor.

Aslında şu anda tüm dünyada olağanüstü bir durum olduğu için BTC fiyatı ile ilgili net tahminler yapılamadığını görüyoruz. Çünkü şu aşamada gelecek her haberin BTC fiyatını etkileme potansiyeli bulunuyor. Bu sebeple yatırımcıların temkinli olmasında büyük fayda bulunuyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu İki Kripto Paranın Yatırımcıları Yükselişe Rağmen Zararda!

Sonraki Haber

SHIB Topluluğu Ukrayna’ya Destek Olmak İstiyor

İlgili Haberler