Bitcoin (BTC) Konsolide Olurken Altcoin’ler Rekor Kırmaya Devam Ediyor

İlayda Peker

Her ne kadar zaman zaman geri çekilmeler ve düzeltmeler yaşansa da 2021 yılı kripto para birimleri için deyim yerindeyse muhteşem geçmeye devam ediyor. Yaşanan son yükselişler ve altcoin’lerin arka arkaya rekor seviyeler belirlemesi kripto para piyasa değerini de her geçen gün artırıyor.

2,5 Trilyon Dolarlık Değer

Son günlerde Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Chainlink (LINK), Cardano (ADA) ve Litecoin (LTC) gibi kripto para birimlerinin yeni ATH’ler (tüm zamanların en yüksek seviyesi) belirlemesi ile toplam kripto para piyasa hacmi de 2,5 trilyon doları gördü.

Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde kalmaya devam etse de altcoin’lerin kırdığı rekorlar kırması Bitcoin piyasa hakimiyetinin düşmesine sebep oldu. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti şu anda %43,8 seviyesinde bulunurken Ethereum’un piyasa hakimiyeti %19’un üzerinde seyrediyor.

64.900 dolar ile Bitcoin kendi rekorunu kırdıktan sonra derin bir düzeltme yaşandı ve fiyat 47.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak sonrasında BTC yeniden güç topladı ve bugün uzun zaman sonra 59.000 doların üzerinde yükseldi. Şu an için BTC’nin 52.000 dolar ile 60.000 dolar bandında konsolide olduğu ifade edilebilir.

Altcoin’lerin Yeni Rekorları

Altcoin’ler oldukça güzel fiyat performansları yaşarken son 24 saatte önemli bazı altcoin birimlerinin rekor kırmış olması piyasada hareketliliği arttırmış gibi görünüyor. Ethereum geçtiğimiz Pazartesi günü ilk defa 3.000 doların üzerine yükseldi ve sonrasında da yukarı yönlü hareketini devam ettirdi. Bu performans ETH’un 4.000 doların üzerine çıkmasını sağladı.

Ethereum’u Binance Coin takip etti ve %6’lık bir artış token’ın yaklaşık 690 doları görerek yeni bir rekor kırmasına imkan sundu. Ayrıca birkaç haftadır yükselişte olan Cardano da 1,83 dolarla, LINK 53 dolarla ve LTC de 413 dolarla kendilerine yeni rekor seviyeler belirledi.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Elon Musk’ın Dogecoin Hamleleri Bitmiyor: SpaceX DOGE Kabul Edecek

Sonraki Haber

Binance’in Listelediği Shiba Inu Token Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlgili Haberler