Bitcoin’deki Gerileme Durdu Mu? BTC’nin Bir Sonraki Hamlesi Ne?

İlayda Peker

Haftaya oldukça iyi bir başlangıç yaparak 50.000 doların üzerine kadar yükselen lider kripto para birimi sergilediği düzeltmenin ardından yeniden yükselişe geçmiş gibi görünüyor. Altcoin’ler ise şu an için BTC’nin hamlesini bekliyor gibi görünüyor.

Bitcoin’in Hamlesi

Yaşanan geri çekilme ile birlikte 47.600 dolar bandında kadar gerileyen Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 48.360 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla 48.000 dolar bandında ciddi bir destek olduğu ve fiyatın hemen kendisini destek seviyesinin üzerine attığı ifade edilebilir.

Bu noktada yapılan değerlendirmelere göre BTC’nin bir sonraki hamle olarak 50.000 doları direnç seviyesinden destek seviyesine dönüştürmesi bekleniyor. Son 1 aydır sergilenen grafiklere bakıldığında her direnç seviyesinde önce BTC’nin bir düzeltme yaptığı ve ardından direnç seviyesini desteğe çevirdiği görülüyor.

Eğer Bitcoin son zamanlarda sergilediğine benzer bir hareket sergilerse BTC yakın zamanda 50.000 dolar üzerine çıkabilir ve hamlesini bir sonraki direnç seviyelerine doğru yapabilir. Ancak kripto para piyasası oldukça volatil olduğu için her zaman net tahminler yapmanın mümkün olmadığını unutmamak gerekiyor.

Altcoin’ler Nasıl Etkileniyor?

Bitcoin fiyatında yaşanan aşağı yönlü hamleler her zaman olduğu gibi altcoin’leri de beraberinde aşağı çekti. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum son 24 saatte %4 değer kaybederken, Ripple (XRP) %5,7, Dogecoin (DOGE) 6,5 ve Polkadot (DOT) 5,7 değer kaybetti.

Bunlara ek olarak aşağı yönlü ivme şu an için yavaşlamış görünüyor ve Bitcoin’in güçlü bir şekilde yukarı yönlü hamle yapabileceği düşünülüyor. Bitcoin’in yukarı yönlü hamlesi ise altcoin’leri de yine beraberinde yukarı çekecektir. Bu noktada yatırımcıların hem temkinli olmalarında hem de panik yapmamalarında fayda olduğunun altını çizmek gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin (DOGE) Artık Köpeklere Yardım Edecek! Kripto İle Yardım Yapılabilecek!

Sonraki Haber

Bitcoin Hash Oranı Artıyor: BTC Fiyatı Nasıl Etkilenir?

İlgili Haberler