Bitcoin’deki Düşüşe Rağmen Square’in BTC Geliri 3 Kat Arttı!

İlayda Peker

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in başında bulunduğu ödeme şirketi Square, yıllık ikinci çeyrek döneminde Bitcoin gelirinde %200’lük bir artış olduğunu kaydetti.

Square’in Etkileyici Kazancı

Şirket, 1 Ağustos’taki ikinci çeyrek hissedar mektubunda etkileyici kazanç rakamlarını açıkladı. Raporda Square, toplam brüt karının bir önceki yıla göre %91 artarak 1,14 milyar dolara ulaştığını kaydetti.

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin hizmetleri, uygulama için sırasıyla yıllık %210 ve %223 artışla 55 milyon dolarlık brüt karla 2.72 milyar dolar gelir sağladı. Cash App, yıllık bazda %94 artışla toplamda 546 milyon dolar brüt kar elde etti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Bitcoin geliri ve brüt kar, Bitcoin ve Bitcoin faaliyetlerinin fiyatlarındaki yıldan yıla artışlardan ve müşteri talebindeki büyümeden faydalandı.” sözleri kullanıldı.

Bununla birlikte bu yılın ilk çeyreğine kıyasla Bitcoin geliri ve brüt kar azaldı ve 3,5 milyardan %22,3 düştü. Yapılan açıklamalarda Square bahsi geçen zayıf performansı, Mayıs ve Haziran aylarında tüm kripto para birimlerinin maruz kaldığı %50’den fazla geri çekilmeye bağladı.

45 Milyon Dolarlık Kayıp

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre Square’in elinde tuttuğu BTC’lerde 45 milyon dolar gibi bir değer düşmesinden kaynaklanan kayıp oldu. Ancak elde edilen verilere göre Square, Tesla gibi BTC’leri “maddi olmayan varlık” statüsünde elinde bulundurmadığı için değer düşüklüğünden kaynaklanan kayıplarını açıklamak zorunda değil.

Ayrıca  Bitcoin Treasuries’dan elde edilen verilere göre, Square’in elinde şu anda 8.027 adet BTC bulunuyor ve bu varlıkların toplam değerinin bugünkü rakamlarla yaklaşık olarak 320 milyon dolar değerinde olduğu biliniyor.

Öte yandan Square, Ekim 2020’de 4.709 BTC’lik ilk satın alımına ek olarak, yakın zamanda Şubat ayında 170 milyon dolara 3.318 BTC daha  satın aldı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Kripto Para Borsası Polygon (MATIC) Müjdesini Verdi!

Sonraki Haber

Saudi Aramco, Bitcoin Madenciliği İddialarına Yanıt Verdi

İlgili Haberler