Bitcoin’deki (BTC) Düşüş Satın Alma Fırsatı Olarak Değerlendirildi

İlayda Peker

Elde edilen verilere göre, Bitcoin balinaları ve Bitcoin satın alan kurumlar, lider kripto para biriminde yaşanan son düşüşü en iyi şekilde değerlendirdi.

Büyük Yatırımcılar Satın Alıyor

9 Mart’ta yapılan bir güncellemede, on-chain analiz hizmeti Material Indicators, dünya çapında hacim bazında en büyük kripto para borsası olan Binance’te 100.000 dolar ve üzeri satın alma emirlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını belirtti.

Yapılan açıklamalara göre daha düşük miktarlı satın alımlarda düşüşler yaşandı ancak bu durum BTC fiyatını etkilemedi. Hatta büyük alımlar sebebiyle BTC fiytında yeniden yukarı yönlü grafikler çizilmeye başladı.

Bunun yanında Material Indicators daha önce yaptığı açıklamalarda, balinaların yüksek seviyeleri bir satış fırsatı olarak değerlendirebileceğini ve 58.000 dolarlık seviyeden %25 gibi derin bir düzeltme olabileceğini ifade etmişti.

ABD Teşvik Paketi

Elde edilen verilere göre ABD’nin 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin Senato’dan geçtiği haberinin ardından balina emirleri gerilerken, Çin’in teknoloji hisselerine destek vermesi ise tam tersi bir etki yarattı.

Küresel anlamda önemli olaylar Bitcoin fiyatını etkilemeye devam ediyor. Ancak görünüşe göre kurumlar günden güne BTC’ye daha çok ısınıyor ve satın alımlar arttıkça BTC fiyatı da yukarı yönlü tepki veriyor.

Bitcoin Fiyatı

BTC iki hafta boyunca düzeltme yaptıktan sonra bugün yeniden yukarı yönlü harekete geçti ve fiyat uzun süre sonra yeniden 54.000 doların üzerini gördü. Analistlere göre bu durum BTC için oldukça pozitif bir hareket. Çünkü düzeltmenin ardından yaşanan konsolidasyonun hangi yönde bozulacağı oldukça önemliydi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Küçük Hacimli Bu 3 Coin’de Büyük Artış Bekleniyor

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükseliyor! BTC 60.000 Dolar Yolunda Mı ?

İlgili Haberler