Bitcoin’deki (BTC) Düşüş Satın Alma Fırsatı Olarak Değerlendirildi

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı 14 Ocak’ta 40.000 doları gördü ve bu yükseliş toplam kripto para piyasası hacminin de 1 trilyon dolar üzerine çıkmasını sağladı.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin geride bıraktığımız 24 saat içinde güzel bir yükseliş ivmesi ile fiyatını yeniden 40.000 doların üzerine çıkardı. geçtiğimiz hafta görülen 30.000 dolarlık düşük seviyelerden sonra bu iyi bir yükselişe işaret ediyor. Bitcoin geçtiğimiz hafta 42.000 dolarlık rekor seviyesinden sonra düşüşe geçmiş ve fiyat 30.000 dolar bandına kadar gerilemişti.

Analistlere göre eğer 40.000 dolar desteğe dönüşürse Bitcoin’de bir sonraki hedef 45.000 ve sonrasında 50.000 dolar olacak.

Bunlara ek olarak 40.000 doların üzerindeki bir önceki ralli, kısmen bireysel yatırımcıların satın alma telaşından kaynaklanırken, eToro’nun ABD kanadının genel müdürü Guy Hirsch, mevcut rallinin arkasındaki itici güç olarak kurumları görüyor. Hirsch konuyla ilgili yaptığı açıklamalar, önümüzdeki hafta sonu sırasında veya öncesinde tüm zamanların en yüksek seviyesini görmenin şaşırtıcı olmayacağını dile getirdi.

Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda Hirsch, “Son rallinin 40.000 doların üzerine çıkmasına yardımcı olan geç dönem bireysel yatırımcıları büyük ölçüde sarsılsa bile akıllı para Bitcoin’e yatırım yapmayı asla bırakmadı. Şimdi momentum açıkça tekrar yükselişe geçti ve fiyat hareketi bu duyguyu yansıtıyor.” ifadelerini kullandı.

Kurumlar BTC Almaya Devam Ediyor

Bitcoin’in son zamanlarda sergilemiş olduğu fiyat volatilitesi bazı yeni yatırımcıları korkutsa da tecrübeli kurumsal yatırımcılar bu düşüşü bir satın alma fırsatı değerlendirdi.

Dikkat çekici bir şekilde, mevcut piyasa döngüsü devam ettikçe kurumsal ilgi gören sadece BTC değil. Bequant’ın araştırma başkanı Denis Vinokourov, artan eğilimi tüm kripto para birimi ekosistemi için olumlu bir gelişme olarak görüyor.

Vinokourov, “Bitcoin vadeli işlemlerinde olan açık pozisyon ciddi bir yükselişte olabilir ancak bu, sermayenin altcoin’lere ve ilgili türev ürünlerine de akmasını engellemedi. Bu da bölümlere ayırmayı, hedeflenen varlık tahsisini ve daha geniş pazarın daha da olgunlaşması anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

Yükseliş Beklentileri

Bitcoin’de yaşanan düşüşün ardından bazı isimler yükseliş beklentilerini artırdı. Çünkü bu geri çekilmenin bir mancınık etkisi yaratacağı ve çok daha yüksek seviyelerin görüleceği düşünülüyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Bu Seviyelerin Kaybedilmemesi Gerekiyor

Sonraki Haber

Popüler Yatırımcıdan Büyük Ethereum Tahmini: ETH 10.000 Dolar Olabilir!

İlgili Haberler