Bitcoin (BTC) Yeniden Yükselişe Geçti: Altcoin’lerde de Yükseliş Başladı

İlayda Peker

Derin düzeltmelerin ve yaklaşık olarak 5 günlük bir düşüş grafiğinin ardından bugün lider kripto para biriminin yeniden yükselişe geçtiği görülüyor. Son  24 saat içinde yüzde 10’un üzerinde yükseliş yaşayan Bitcoin (BTC) bir kez daha 37.000 doların üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin Fiyatı

Analistler Bitcoin’in düzeltmesinin alt sınırının 30.000 dolar olduğunu düşünüyor. Her ne kadar bu büyük düşüş BTC yatırımcılarını hazırlıksız yakalamış olsa da lider kripto yeniden yükselişe geçerek bir ayı piyasasının henüz başlamadığını kanıtlamış oldu.

Bunlara ek olarak CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju dün Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, 30.000-32.000 dolar aralığında spot borsalarda büyük miktarda satın alma baskısı olduğunu dile getirdi. Dolayısıyla aslında yatırımcıların büyük çoğunluğunun bu düşüşü bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdiği görülüyor.

Ayrıca  Ki Young Ju, kurumsal yatırımcıların ekosistemde olduğu sürece 30.000 dolar seviyesinin korunacağını ve boğa koşusunun destekleneceğini dile getirdi.

Buna ek olarak analistlerin Bitcoin fiyatının dibe vurduğunu düşünmesinin bir başka nedeni de Pazar ve Pazartesi günleri görülen son derece yüksek likidasyon miktarlarından kaynaklanıyor.

Altcoin Fiyatları

Bitcoin’de yaşanılan yükseliş ile birlikte altcoin’lerde de yükseliş yönünde grafikler çizildiği görülüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum son 24 saat içinde yüzde 6,87 yükselirken piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü altcoin olan Ripple (XRP) sadece yüzde 1 artış kaydedebildi.

Piyasa hacmi değerlendirmesinde ilk onda yer alan kriptolar içinde en büyük yükselişi Polkadot’un (DOT) sergilediği görülüyor. DOT son 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde 40 yükselerek 11,70 dolar ile yeni bir rekora imza attı. Polkadot’un ardından Chainlink (LINK) yüzde 13’lük artışla en iyi performans gösteren ikinci altcoin ve Litecoin (LTC) yüzde 10’un üzerinde artışla en iyi performans gösteren üçüncü altcoin oldu.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Yorumları: XRP’nin Destekçileri Artıyor

Sonraki Haber

Bu Değişiklik Kriptolar İçin Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler