Bitcoin’de Yüzde 60’ı Aşan Büyük Düşüş Öngörüsü

Bitcoin Haber

Kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin‘in (BTC) yüzde 63’lük büyük bir düşüş yaşayabileceğini belirtti. Merten, 2021’de oluşan düşen konsolidasyon kanalına giren Bitcoin’in mevcut değerinden yaklaşık yüzde 63 düşebileceğini öngördü. Analist, BTC’nin bu seviyelerden daha da aşağıya, yaklaşık 10 bin dolar seviyesine inebileceğini belirtti.

Merten, Federal Reserve’in (Fed) şahinliği ve muhtemel bir resesyonun BTC’nin çöküşünü tetikleyebilecek faktörler olduğunu ifade etti. Piyasada likidite oldukça az olduğu için beklentilerin mütevazi olması gerektiğini belirten Merten, bu durumun bir düşüş senaryosu olabileceğini söyledi.

Öte yandan, Merten, kısa ve orta vadede BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak rekor tazelemesine yardımcı olacak olan makroekonomik ortama kavuşmasının mümkün olmadığı konusunda da uyardı. Bitcoin’in fiyatı 2010’dan 2021’e kadar son on yılda olağanüstü bir performans göstermiş olsa da, bu güçlü performansın Fed ve merkez bankası likiditesinin yüksek olmasından kaynaklandığını belirtti.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, demografideki düşüş ve Fed’in devreye girmesi gerekebilecek değişen makro faktörler göz önüne alındığında bile, bu ortama geri dönülmesinin mümkün olmadığını belirtti. Fed’in enflasyonu hedef seviyeye düşürmek ve orada kalmasını sağlamak için muhtemelen şimdiki kadar agresif bir şekilde müdahalede bulunmayacağını ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Kritik Direnci 27.000 Dolar: Analiz ve Tahminler

Sonraki Haber

Kripto Para Birimi XRP Coin’in Fiyat Artışının Arkasındaki Nedenler

İlgili Haberler