Bitcoin’de Yükselişin İşaretleri: Uzmanlar Ne Diyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin, Eylül ayında, genellikle düşüşlerin ağır bastığı bir dönemde, tarihsel normlardan belirgin bir şekilde ayrılarak dikkat çekti. Piyasa uzmanı Peter Brandt, Bitcoin’in yükselişe geçebileceğine işaret eden bazı göstergeleri belirtti. Brandt, Bitcoin’in Temmuz 2020’den bu yana en düşük ADX değerinde olduğunu ve altta yatan Omuz Baş Omuz formasyonunun ikinci kez test edildiğini ifade etti.

Brandt’ın belirttiği bir diğer önemli unsursa, 6 haftalık küçük bir Ters Omuz Baş Omuz formasyonunun oluşma ihtimali. Bu formasyon genellikle yükselişe döneceğinin bir göstergesi olarak kabul edilir. Brandt’ın belirttiği bu formasyon gerçekleşirse, Bitcoin’in fiyatı 30 bin dolar aralığına yükselebilir.

Brandt dışında, Investing’in kurucusu Gareth Soloway da Bitcoin’in yükselişe geçeceğine dair iyimser bir tablo çizdi. Soloway, Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanması gibi belirli koşulların gerçekleşmesi durumunda bir Omuz Baş Omuz formasyonunun oluşabileceğini belirtti.

Ancak, Soloway’ın belirttiği formasyonun genellikle daha fazla fiyat düşüşünü ifade eden Ters Omuz Baş Omuz formasyonu olmadığını vurgulamak önemli. Soloway ayrıca, formasyonun doğrulanması ve omuz oluşumunun tamamlanabilmesi için Bitcoin’in fiyatının 32 bin dolar civarındaki önceki en yüksek seviyenin altında kalması gerektiğini belirtti.

Son olarak, Soloway, beklediği Omuz Baş Omuz formasyonunun tamamlanması ve çalışması durumunda, Bitcoin’in fiyatının 20 bin dolar civarına düşebileceğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Circle, SEC-Binance Davasına Müdahil oldu: “Stablecoin’ler Menkul Kıymet Değil”

Sonraki Haber

ETF Onayının Dogecoin’deki Etkisi: Yükseliş Trendi Devam Edecek mi?

İlgili Haberler