Bitcoin’de Yön Yeniden Aşağı Döndü: Altcoin’ler de Düşüşe Geçti!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 50.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerinde kalmayı başaramadı ve yeni bir düşüş hamlesi yaptı. BTC ile birlikte altcoin’lerde de aşağı yönlü hamleler görüldü.

Bitcoin Fiyatı

Dün 52.100 doların üzerine yükselerek güzel bir hamle yapan BTC, sonrasında ark arkaya gelen kırmızı mumlar ile düşüşe geçti. Yazının kaleme alındığı sırada 49.400 dolar bandında işlem gören Bitcoin, 48.800 dolarlık seviyelere kadar geriledi.

Aslında BTC’nin yükselişe geçmiş olması tüm piyasada yeniden yukarı yönlü beklentilerin artmasına sebep olmuştu ve bir sonraki seviyenin 53.000 dolar olacağı ifade ediliyordu. Ancak BTC 52.000 dolarlık dirençte bir reddetme ile karşılaştı ve 53.000 dolara yükseliş başlamadan düzeltme başladı.

Tüm bu veriler gör önüne alındığında artık 2021 yılı bitmeden Bitcoin’in yeni bir rekor kırması mümkün görünmüyor. Eğer BTC 3 gün içinde en az %20’lik artış kaydetmezse yeni rekor beklentileri 2022 yılına kalacak.

Altcoin Fiyatları

Bitcoin’in düşüşü ile birlikte altcoin fiyatları da her zaman olduğu gibi yönü aşağı çevirdi. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), 4.000 dolarlık önemli seviyenin altına gerilerken, Cardano (ADA) 1,50 doların altına, Solana da (SOL) 200 doların altına geriledi.

Altcoin’lerde bir yükseliş ivmesinin başlayabilmesi için öncelikle Bitcoin’in yükselişe geçmesi ve hacimli bir şekilde bir süre ilerlemesi gerekiyor. Son birkaç ayda görülen kayıpların geri alınabilmesi için de piyasada %20’lerin üzerinde artışlar yaşanması gerekiyor. Çünkü Bitcoin her ne kadar %20 düşüş yaşamış olsa da altcoin’lerde her seferinde bu düşüşten daha fazla etkilendi ve dolayısıyla daha fazla düşüşler yaşandı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analistten İpucu: Bu Dört Altcoin Patlama Yapabilir!

Sonraki Haber

Tecrübeli Yatırımcılar HODL’a Devam Ederken, Yeniler Satış Yapıyor!

İlgili Haberler