Bitcoin (BTC) Düzeltmeden Sonra Yönü Yeniden Yukarı Çevirdi

İlayda Peker

Lider kripto para birimi 24 Aralık’ta 51.800 dolarlık önemli seviye üzerine yükseldikten sonra bir düzeltme yaptı ve fiyat 50.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin altına geriledi. Ancak BTC’nin yeni ve yılın son haftasına iyi bir başlangıç yaptığını görüyoruz.

Bitcoin Yeniden Yükselişte

Bitcoin fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 50.900 dolar üzerinde işlem görüyor ve 51.000 dolarlık direnci kırmak için çabalıyor.

Bitcoin eğer 51.000 doları hacimli bir şeklide kırabilirse bundan sonraki hedef 53.000 dolar olabilir. 53.000 doların kırılımı ise 55.000 dolarlık bir başka psikolojik direncin test edilmesini sağlayabilir. Ancak şu anda BTC fiyatında 51.000 dolar ilk ve güçlü direnç olarak görülüyor.

Analistlere göre Bitcoin’in düşüş sonrasında yeniden yükselişe geçmesi ve 48.000 dolarlık desteği kaybetmemesi yeni bir artışın sinyali olabilir. Ama öncelikle önemli dirençlerin kırılması ve hacmin artması gerekiyor.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre BTC’de sırasıyla; 51.200 dolar, 51.500 dolar ve 53.500 dolar önemli seviyeler olacak. Bu seviyelerin üzerindeki kalabilmek ise 60.000 dolara doğru bir artışı tetikleyebilir.

Bitcoin’de Dip Görüldü Mü?

Bu noktada analistlerin ikiye bölünmüş olduğu düşünülüyor. Bazı isimler 42.000 dolar ile dibin görüldüğünü ve başak bir düşüşün gelmeyeceğini ifade ederken bazı isimler henüz dip seviyelerin görülmediğini ve 28.000 dolarlık seviyelere kadar geri çekilmelerin olabileceğini ifade ediyor.

Bu noktada Bitcoin fiyatının yılın son haftasında nasıl bir yol izleyeceği ve hacimlerin artıp artmayacağı büyük önem taşıyor gibi görünüyor. Dolayısıyla yatırımcıların bir süre daha fiyatı takip etmesinde ve işlemlerini bu haftaki hamleler sonrasında yapmasında fayda var gibi görünüyor.


Total
21
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

PlanB Bitcoin (BTC) Hedefindeki Yenilgiyi Kabul Ediyor Mu? Stoktan Akış Modeli Çöktü Söylentileri!

Sonraki Haber

Dev Kripto Para Borsası Binance, Kripto Hizmeti İçin Bu Ülkeden Lisans Aldı

İlgili Haberler