Bitcoin’de Yeni Zirve: Uzmanlar Ne Düşünüyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) fiyatı 33.850 dolar seviyelerinde bulunuyor ve kripto para birimlerinin toplam değeri 1,24 trilyon doların üzerinde. BTC fiyatı, spot Bitcoin ETF beklentisiyle 35.200 doları aştı ve 17 ayın zirvesine ulaştı. Material Indicators, piyasanın geçtiğimiz bir buçuk yıl boyunca direnci kırma hızının kolay aşıldığını belirtti. 30.500, 31.500 ve 33.000 dolar seviyelerinde daha fazla direnç bekleniyordu ancak bu seviyeler aşıldı ve 30.600 dolarda 87 milyon dolarlık bir satın alma duvarı oluştu.

Kripto para uzmanları, son ralli ve sonrası için değerlendirmelerde bulundu. CryptoBullet, “Fonlama büyük ölçüde olumlu” diyerek yatırımcıları uyardı. Daan Crypto Trades, fonlama oranlarındaki anormallik olduğunu ve bu durumun boğa piyasası yapısını yansıttığını belirtti.

Makro analist James Stanley, 26 Ekim’de açıklanacak olan Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) verisinin, DXY için en önemli belirleyici faktör olacağını belirtti. Bu veri, DXY ve BTC’nin ters korelasyonu nedeniyle, BTC fiyatını aşağı çekebilir.

DXY, 26 Ekim’de 104,7 seviyesini kaybederse, bu kripto para piyasaları için rallinin devamı anlamına gelebilir. Bu durum, fiyatın makro cephedeki gelişmelerden etkilenme oranının, bu yükselişin bir boğa başlangıcı olup olmadığını gösterecektir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FTX Borsası Yeniden Açılabilir mi? FTT Token ve İflas Süreci Hakkında Son Gelişmeler

Sonraki Haber

Ethereum’da (ETH) Fiyat Artışı Bekleniyor mu? Yatırımcılar Ne Beklemeli?

İlgili Haberler