Bitcoin’in Temmuz Ayından Önce 100.000 Doları Görme Olasılığı Var Mı?

İlayda Peker

Bitcoin’in tamamen sayılardan oluşan bir varlık olduğu ifade edilebilir:  Sadece 21 milyon BTC var. Kod ve konsensüs algoritması, karmaşık matematikten oluşur. Toplamda piyasaya sürülen kripto para miktarı her dört yılda bir ikiye bölünüyor ve bu böyle devam ediyor. Aslında Bitcoin’in fiyat artışı da buna göre devam ediyor ve buna bağlı olarak uzman isimler Bitcoin’in 2021 yılı içinde 100.000 doları görmesini bekliyor.

Analist 100.000 Dolar İçin Tarih Verdi

Kripto sermaye yöneticisi Timothy Peterson’a göre, Bitcoin fiyatı 30 Haziran’a kadar 100 bin dolara ulaşacak. Bitcoin fiyatının istikrarlı bir şekilde artışını sürdürdüğünü ifade eden Peterson, Temmuz ayı görülmeden Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşmasını beklediğini ifade ediyor.

Bitcoin şu anda 60.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Yalnızca geçen yıl içinde, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, Nisan ayından bu yana günlük ortalama %0,65 oranında büyüdü ve bu da değerde yaklaşık on kat artışla sonuçlandı.

Bitcoin’in Yükselişi Durabilir Mi?

Analistlere göre Bitcoin’in mevcut ivmesini sürdürmesi halinde lider kripto para biriminin 100.000 dolara ulaşması hayal değil. Hatta bazı isimlere göre 100.000 dolar küçük bir hedef olarak kalıyor ve 400.000 dolar gibi daha yüksek hedefler de bulunuyor.

Buna ek olarak bir sonraki döngü için fiyat tahminleri, BTC başına 125.000 ile 325.000 ABD doları arasında değişiyor.

Ancak yine de düşüş olasılığı da var. Pi Cycle Top Göstergesine göre, önde gelen kripto para biriminin günlük büyüme oranı buradan itibaren başka bir boğa piyasası oluşana kadar düşmeye başlayacaktır.

Dolayısıyla bu gösterge Bitcoin’in Temmuz ayına kadar 100.000 dolara ulaşmayacağını gösteriyor. Eğer Pi Cycle Top Göstergesi doğru çıkarsa 100.000 dolarlık hedef için bir süre daha beklemek gerekecek.Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Rekora Mı Gidiyor: XRP Fiyatında Yükseliş Sürüyor!

Sonraki Haber

Bitcoin’de Yeni Rekora Geldi: BTC Bundan Sonra Hangi Yöne Gidecek?

İlgili Haberler