Bitcoin’de Yeni Hedef Belli Oldu: Bu Rakam BTC İçin Zor Değil!

İlayda Peker

Analistlere göre Bitcoin piyasasının uzun vadeli görünümü lider kripto para biriminin önümüzdeki zamanlarda 19.30 dolara ulaşacağını gösteriyor. Bir TradingView katılımcısı tarafından sunulan bir grafiğe göre, dünyanın önde gelen kripto para birimi, ters Baş ve Omuz (IH&S) kırılmasının ilk aşamasında bulunuyor. Yatırımcılar tarafından bu oluşum, düşüş trendinin tersine dönme sinyali olarak nitelendiriliyor. Ayrıca bu oluşumun yeni bir boğa koşusunun katalizörü olacağı da düşünülüyor.

Bitcoin Grafikleri

“Stargazer_fx” olarak bilinen bir Tradingview analisti, Bitcoin’in zaten bir IH&S oluşumu içinde olduğunu ifade etti. Analiste göre Bitcoin, sırasıyla Kasım 2019-Ocak 2020 ve Mayıs 2020-Temmuz 2020 işlem seanslarında sol ve sağ çukurlar yaptı. Ayrıca Şubat-Mart 2020 döneminde bir orta çukur oluşturdu. Aynı zamanda Bitcoin, direnç olarak defalarca test ettikten sonra 10.200 dolarda bir temel oluşturdu. Bu, IH&S kurulumunu tamamlayarak kırılmayı engelledi.

Grafiklere göre bu hafta itibariyle Bitcoin, orta derecede yüksek hacimlerle birlikte temel çizgisinin üzerine çıktı ve bu da yükselişi teyit eden bir hareket oldu. Analist, BTC’nin şu anda 13.829 doları hedeflediğini, ancak IH&S modelinin yüksekliğine göre 16.510 dolar seviyesine doğru tam bir yükseliş olasılığına sahip olduğunu belirtti. Bu da Bitcoin’i 19.030 dolara yaklaştıracak.

Artış İhtimali Çok Yüksek

Teknik göstergelerin yanı sıra temel göstergelerin de bir boğa koşusunu desteklediği ifade ediliyor. Bitcoin, Federal Rezerv’in sıfıra yakın faiz oranları, açık uçlu tahvil satın alma programı ve ABD hükümetinin 2 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketi tarafından desteklenen göstergelerle Mart ortasındaki en düşük seviyesi olan 3.858 dolardan yüzde 236 daha yüksek işlem görüyor.

Bunlara ek olarak efsanevi hedge fonu yatırımcısı Paul Tudor Jones Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Ayrıca yazılım firması MicroStrategy de rezerv para birimi olarak Bitcoin’i belirlediklerini geçtiğimiz haftalarda kamuoyu ile paylaştı. Çokuluslu bir ödeme şirketi olan Square’in ve son olarak PayPal’ın hamleleri Bitcoin fiyatının temel göstergeler bazında da desteklendiğini gösteriyor.


Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH’da Daha Yüksek Seviyelere Hazır Olun

Sonraki Haber

PrimeBit Demo Yarışmasında 5.000 USDT Ödül Dağıtıyor!

İlgili Haberler