Bitcoin’de Yeni Bir Düşüş: En Düşük Haftalık Kapanış Kaydedildi

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %1 düşüş yaşayarak 25.700 doların altına geriledi. Bu durum, Bitcoin’in bir hafta önce Grayscale’in Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme talebinin SEC tarafından reddedilmesi sonucu kazandığı zaferin ardından yaşandı. Ancak, SEC’in BlackRock ve Fidelity gibi birçok Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin kararları ertelemesi, Bitcoin piyasasında heyecanı düşürdü.

Kripto para analisti Will Clemente, Bitcoin’deki bu hareketin ilgisizliği gösterdiğini belirtti. Ayrıca, kripto para biriminin toplam işlem hacminin 2020’den bu yana en zayıf seviyede olduğunu, Google arama trendlerinin birkaç yılın en düşük seviyelerinde olduğunu ve volatilitenin rekor düşük seviyelere yakın olduğunu ifade etti.

Suudi Arabistan ve Rusya’nın petrol üretim kesintilerini Aralık ayına kadar üç ay daha uzatacaklarını duyurmaları, Bitcoin üzerinde de etkili oldu. Bu durum, WTI ham petrolünün fiyatını %1’den fazla artırarak 86,74 dolara yükseltti. Yüksek petrol fiyatları, enflasyonu ve faiz oranlarını yükselttiği için Bitcoin fiyatları üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir.

Piyasalar, ABD enflasyonu hakkında bir sonraki resmi veriyi 13 Eylül’de alacak. Bu tarih, hükümetin Ağustos ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporunu açıklayacağı tarih olacak.

Bu düşüş, Bitcoin’in en düşük haftalık kapanışını kaydederek yeni bir rekor kırdı. Bu durum, kripto para yatırımcıları arasında heyecanın azalmasına neden oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Balina Yatırımcılarının Polygon (MATIC) Alım Çılgınlığı

Sonraki Haber

XRP’nin Eylül Ayı Performansı ve Balina Transferlerinin Etkisi

İlgili Haberler