Milyar Dolarlık Fon Yöneticisinden Uyarı: Binance Davası Bu Şirkete Avantaj!

Bitcoin Haber

Cathie Wood, Binance’in sorunlarının Coinbase ile rekabetini azalttığını söyledi. Wood, Bitcoin için 1 milyon dolar hedefine güveniyor.

Coinbase’e Avantaj!

Cathie Wood, Binance’in ABD’deki yasal sorunlarının Coinbase’e fayda sağlayacağını çünkü ana rekabeti ortadan kaldıracağını söyledi. Dünyanın en büyük iki kripto para borsası, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bu hafta kayıt dışı menkul kıymetler sattıkları iddiasıyla dava açmasının ardından düzenleyici bir baskıyla karşı karşıya. Wood Perşembe günü Bloomberg Televizyonuna verdiği demeçte şunları söyledi:

Binance, dolandırıcılık da dahil olmak üzere daha fazla suç faaliyeti nedeniyle giderek artan bir düzenleyici inceleme altında, bu nedenle Coinbase için rekabet ortadan kalkıyor, bu da Coinbase için uzun vadede iyi bir şey.

Coinbase’in herhangi bir suç faaliyetiyle suçlanmadığını şu sözlerle ifade etti:

Menkul kıymetin ne olduğu, stake etme ile ilgili sorular var, bunlar Coinbase ve Binance’in karşı karşıya olduğu iki soru, ancak Binance ile ilgili diğer soruların çoğunun Coinbase ile ilgisi yok.

Wood’un yorumları, salı günü fonlarının SEC’in eyleminin ardından hisselerin düşmesiyle Coinbase’deki varlıklarını artırmasının ardından geldi. Wood’un Ark Innovation ETF de dahil olmak üzere üç Ark Investment Management LLC fonu 419.324 hisse satın aldı.

Cathie Wood Geliştirmeleri!

Ark, Coinbase’in dördüncü en büyük sahibi ve yaklaşık bir yıldır, düşüşlerde hissesine ekleme yapıyor. Wood, Bitcoin için 1 milyon dolarlık hedefinden hala emin olduğunu ve küresel ekonomilerde belirsizlik ve volatilite arttıkça Ark’ın BTC’ye olan güveninin de arttığını söyledi. Uzman konu hakkında şunları söyledi:

Enflasyonist bir korku yaşadık, bunun çok tedarik zinciri odaklı olduğunu ve Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca şu anda daha büyük riskin enflasyon değil deflasyon olduğuna inanıyoruz. Bitcoin bu durumda neden iyi iş yapsın? İyi olacak çünkü geleneksel finans sistemindeki karşı taraf riskine karşı bir panzehir.

Wood, ETF’sinin ocak ayında Nvidia Corp. hisselerini azaltması ve üreticisinin piyasa değerinin kısa süreliğine 1 trilyon doları geçmesini sağlayan destansı ralliyi kaçırmasının ardından eleştirilere maruz kaldı. Wood, bilgisayar çipi endüstrisinin iniş-çıkış döngüsüyle ilgili endişelerini gerekçe göstererek kararını savundu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dünya Liderlerinden Kripto Para Hamlesi! Stablecoin’ler Hedefte Olabilir!

Sonraki Haber

Kıdemli Kripto Para Analistinden Kritik Uyarı: Ripple’da (XRP) Buna Hazır Olun!

İlgili Haberler