Bitcoin’de Yatay Seviyeler: Nisan Nasıl Geçecek?

Bitcoin Haber

Piyasadaki en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), yükseliş ivmesini geri kazandıktan sonra kısa bir süre için 28.700$’lık kilit direnç seviyesinin üzerine çıktı. Bununla birlikte, kripto para birimi geri çekildi ve geçen hafta 27.600 ila 28.500 $ arasında oluşturduğu aralıkta işlem görmeye geri döndü.

Bitcoin’de Yatay Seyir

Bu dalgalı fiyat hareketine rağmen, kripto piyasasının analisti Justin Bennett’in yakın tarihli bir blog yazısı, BTC’nin hem scalper’lar hem de piyasadaki bu aralık veya konsolidasyon dönemini tercih eden yatırımcılar için uygun olan “güçlü” yatay seviyeler oluşturduğunu öne sürüyor.

Bennett ayrıca Bitcoin‘in saatlik ve 4 saatlik kapanış bazında 28.130 $ pivot noktasının üzerinde işlem gördüğünü belirtiyor. Bu seviyeyi yeniden test etmeye yönelik herhangi bir girişim, muhtemelen satıcıları çekecek ve potansiyel olarak 27.650 $ destek tabanında başka bir koşuyu tetikleyecek ve potansiyel olarak fiyatları düşürecektir.

Grafikte görülen yatay seviyeler scalping için fırsatlar sunabilse de Bennett, BTC‘nin destek seviyelerinin aşılması halinde potansiyel bir aşağı yönlü risk olduğu konusunda uyarıyor.

Bennett, BTC’nin fiyatının onaylanmış bir yönü olmamasına rağmen, şu anda fiyatın altında, üstündeki kısa likidasyonlardan daha fazla uzun likidasyon olduğunu öne sürüyor. Bu, daha fazla sayıda yatırımcının uzun pozisyon aldığı ve fiyatın hafta sonu daha da düşmesi halinde likidasyon riski altında olabileceği anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’in kilit pivot noktasının üzerinde işlem görmesiyle birlikte, 29.000 $ seviyesinin üzerinde daha fazla yukarı yönlü ve konsolidasyon potansiyeli hala mevcuttur. BTC için bir sonraki hedef 28.900 $ makro direnç seviyesi ve başarılı bir ihlal, piyasadaki en büyük kripto para birimi için daha fazla kazanç sağlayabilir.

Bennett ayrıca, Bitcoin için birincil aralığın 26.500 $ destek ile 28.900 $ direnç duvarı arasında olduğunu ve bu aralık içinde daha küçük aralıklar olduğunu öne sürüyor. Bu da fiyat hareketinin bu aralıkta nispeten istikrarlı olmasına yol açabilir. Yine de, fiyatın bu aralıktan çıkması ve destek seviyesine doğru bir düzeltme yaşaması durumunda önemli bir dalgalanma potansiyeli vardır.

Bitcoin İçin Yeni Bir Döngü Başlıyor

Rekt Capital’e göre, Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası için 1. çeyreğin kapanışıyla birlikte BTC, 2020’nin başından bu yana ilk yükseliş çeyrek mumunu teyit etmenin eşiğinde. Bu formasyon, belirli bir çeyreğin açılış fiyatı bir önceki çeyreğin kapanış fiyatından daha düşük olduğunda ortaya çıkar.

Rekt’e göre, bu formasyon tarihsel olarak Bitcoin için birden fazla çeyreklik yükselişten önce gelmiştir, yani BTC’nin fiyatı, 2021 boğa piyasasında olduğu gibi, formasyon onaylandıktan sonra birkaç çeyrek boyunca artma eğilimindedir.

Bitcoin’in fiyatı yakın vadede bir geri çekilme yaşasa bile, kripto para piyasasının duyarlılığı tek bir şeyi hedefliyor gibi görünüyor: BTC yeni bir boğa koşusuna hazırlanıyor.

Piyasanın önümüzdeki aylarda sürekli bir fiyat artışı dönemi geçirmesi ve ilk çeyreğin kilit seviyelerin üzerinde kapanması bekleniyor. Bu durum, Bitcoin’in fiyat hareketindeki kısa vadeli dalgalanmalara rağmen büyüme ve yatırımcı güveni için güçlü bir potansiyel olduğunu gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano Kullanıcıları Ethereum dApp’lerine ADA Cüzdanlarından Erişebilecek

Sonraki Haber

Ripple ve SEC Davasında Sona Yaklaşırken XRP Umut Veriyor

İlgili Haberler