Bitcoin’de Aylık Kapanış Önemli Seviyenin Üzerinde Gerçekleşti

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin Haziran ayını 20.000 doların hemen altında kapattı. 18 Haziran’da 17.588 dolar seviyesine kadar gerileyen BTC’nin ayı 18.000 dolar altında kapatmamış olması pozitif bir durum olarak değerlendirilse de analistler Bitcoin’in bir süre “sıkıcı” bir tablo çizebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin Analist Yorumları

Elde edilen son verilere göre Bitcoin haziran ayını 19.924 dolar ile kapattı ve bu durum Temmuz ayının bir nebze olsun rahat geçeceğini gösteriyor olabilir. Ancak bununla parite, önceki yarılanma döngüsünün tüm zamanların en yüksek seviyesinin altındaki ilk aylık kapanışından kıl payı kurtuldu. Kasım 2017’de Bitstamp’ta Bitcoin yaklaşık 19.770 dolara ulaştı.

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı sırada 19.400 dolar seviyesinde işlem görürken Decentrader’ın gösterge yaratıcısı ve analisti Philip Swift, kapanıştan sonra Twitter’dan yaptığı yorumlarda istikrarlı bir dip seviye oluşmuş olabileceğini ifade etti.

Bunlara ek olarak yapılan yorumlara göre Bitcoin’deki düşüşlerin  ABD hisse senetlerinin de gerilemesi ile aynı döneme denk gelmiş olması dikkatleri çekiyor. Big Short yatırımcısı Michael J. Burry, “Enflasyona göre ayarlanmış şekilde 2022’nin ilk yarısında S&P 500 %25-26 ve Nasdaq %34-35, Bitcoin %64-65 düştü” açıklamalarını yaptı.

Enflasyon ve Bitcoin Etkisi

Burry daha önce enflasyonla mücadele için faiz oranlarını yükseltmeye sabitlenmiş olan ABD para politikasının yıl sonundan önce rotasını değiştirmek zorunda kalacağını ifade etmişti.

Blockware’de lider içgörü analisti William Clemente Twitter takipçilerine, grafiklerde dip/birikim sinyalleri olduğunu ve kripto para yatırımcısı olmayanların ekosistem ile uğraştığını, bu sebeple de işlerin diğer dönemlerden farklı olduğunu ifade ediyor.

Bu noktada Clemente’e göre Bitcoin aylarca sıkıcı bir dönem geçirebilir. Bu da aylarda BTC’nin bir aralıkta sıkışabileceği yorumlarının yapılmasına sebep oluyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Solana (SOL) Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Uzman Yorumları!

Sonraki Haber

El Salvador’dan Yeni Bitcoin Alım Hamlesi

İlgili Haberler