Bitcoin’de Son Durum: BTC’de Teknikler Ne Söylüyor?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’de voltil hareketler devam ediyor. Peki, teknik göstergeler ve analizler BTC fiyatı ile ilgili nasıl ipuçları veriyor?

Düşüş Modeli Mi Oluşuyor

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, “Bart Simpson” olarak adlandırılan ve teknik göstergelerde bir geri çekilme sinyali olarak görülen modeli çizmiş olabilir. Adını tüm zamanların en başarılı animasyon dizilerinden birindeki karakterin saç kesiminin şeklinden alan desen, ani bir fiyat artışının ardından keskin bir düşüşün gelmesiyle oluşuyor.

Öte yandan kripto para analisti Alex Kruger Salı günü yaptığı bir açıklamada “Başka bir Bitcoin Bart. Şaşırtıcı” ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak bugün erken saatlerde, en büyük kripto para yaklaşık 41.800 dolara yükseldi ve saatlik grafiğinde büyük bir yeşil mum oluştu. Ancak bir sonraki mumun hemen hemen aynı büyüklükte ve kırmızı gelmesi yatırımcıların endişelenmesine sebep oldu. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ise Bitcoin 39.500 dolar bandında işlem görüyor.

Bitcoin Tahminleri

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz kısa süre önce Bitcoin’in riskten uzak piyasa duyarlılığı nedeniyle yakın gelecekte düşük performans göstermeye devam edeceğini tahmin etti. Yine de Novogratz hala lider kriptonun beş yıl içinde yarım milyon dolar değerinde olabileceğine inanıyor.

Öte yandan ABD Merkez Bankası’nın yıllardır ilk faiz artışını bugün açıklaması bekleniyor. 25 baz puanlık bir artış pazar tarafından fiyatlanmış görünüyor, ancak kripto para piyasasında her zaman sürprizlere yer var. Fed, 16 Mart’ta bir sıkılaştırma döngüsüne başlamazsa, Bitcoin‘e büyük bir destek verecek, ancak böyle bir senaryo pek olası görünmüyor.

Şubat ayında, bankacılık devi Goldman Sachs, Fed’in 2022’de yedi kez faiz oranlarını artırmak zorunda kalacağını tahmin etmişti. Ayrıca merkez bankası, son zamanlarda 40 yılın zirvesine ulaşan kontrol dışı enflasyonu kontrol altına alma noktasında da büyük baskı görüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

100’ü Aşkın Kripto Para Madencilik Çiftliği Kapatıldı!

Sonraki Haber

Bir NFT Projesi Daha 1 Milyar Dolarlık Sınırı Geride Bıraktı!

İlgili Haberler