Bitcoin’de Son Durum: 20.000 Dolar Geri Alındı!

İlayda Peker

Bitcoin, hızla 20 bin doların üzerine çıkmadan önce Pazar günü 18 ayın en düşük seviyesi olan 17.5 bin dolara ulaştı ve yükseliş sonrasında yatırımcılar derin bir nefes aldı.

Bitcoin Fiyatı

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Bitcoin son 24 saatte yüzde 10’un biraz üzerinde toparlandı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 20.600 dolar seviyelerinde işlem görüyor.  Grafiklere göre Bitcoin şu anda 2017 tüm zamanların en yüksek aralığı olan 17 bin ila 20 bin dolar aralığını zorluyor ve bir yandan 20.000 doları kaybetmemek için çabalarken diğer yandan alım baskısı görüyor.

Bitcoin, 18.290 dolar seviyesine yükselmeden önce Cumartesi günü 17.588 dolara düştü. Buna ek olarak Tesla CEO’su Elon Musk, şaka tokenı Dogecoin’i satın aldığını tweetledikten sonra, DOGE’nin popülerliği yeniden arttı. Musk, Twitter’da “Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini” söyledikten sonra, popüler kripto para biriminin fiyatı Pazartesi günü %8 artarak 0.058 dolara kadar yükseldi.

Öte yandan Musk’ın tweetine yanıt olarak bir kullanıcı, DOGE’yi destekliyorsa alım yapması gerektiğini dile getirdi ve bunun üzerine Musk, “Aldım” yanıtını vardi.

Bitcoin Grafikleri

BTC geçtiğimiz hafta, 20.000 doların altına düşerek, analistlerin zorunlu bir satış baskısı yaratabileceği seviyelere geriledi. Ancak şu anda bir toparlanma olmakla birlikte yükselişin kalıcı olup olmayacağı hala net değil.

Öte yandan Bitcoin ve Ethereum, sıklıkla dalgalanan kripto para birimlerinin piyasa değerinin yarısından biraz fazlasını oluşturuyor. Bunlara ek olarak tüm kripto para piyasası değeri toparlanmanın etkisi ile yeniden 900 milyar dolarlık seviyelere yükseldi.

Ayrıca Bitcoin son 1 hafta içinde güncel rakamlar ile değerinin %15’ini kaybederken Ethereum’un da %10 gerileme yaşadığı görülüyor.

National Alliance Securities’in uluslararası sabit gelirli şefi Andrew Brenner Pazartesi günü yaptığı açıklamada, perakende yatırımcıların, birkaç profesyonel tüccarın aktif olduğu hafta sonu boyunca Bitcoin satın almasının, Bitcoin’in bir miktar kıvılcım kazanmasına neden olduğunu söyledi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

LUNA ve LUNC Haberleri! Son Gelişmeler, Fiyat Görünümü!

Sonraki Haber

Ethereum Grafikleri: ETH’da Analist Yorumları

İlgili Haberler